Eva Adamczyková nemusí mít strach z nadváhy. Dře v posilovně i venku, aby se vrátila do formy

Samkova
Zdroj: Profimedia

Profesionální snowboardcrossařku Evu Adamczykovou, za svobodna Samkovou, potkalo koncem loňského roku kuriózní zranění, což jí narušilo dlouhodobě naplánované akce na celý rok. Kvůli zlomeninám obou kotníků, které si způsobila na závodech v Rakousku, podstoupila okamžitě operaci, ale uzdravování bylo dlouhé a náročné.

S olympiádou to Evě letos bohužel nevyšlo

Účast na olympijských hrách v Pekingu byla v ohrožení, a přestože byla malá naděje, že by se mohla do začátku her uzdravit, nešlo to tak rychle. I přes snahu Evy i lékařů musela olympiádu vynechat a přišla tak o možnost obhájit bronz z Jižní Koreji nebo zlato ze Soči.

Eva zvolila rozvážný přístup k tréninku

Zdraví je však na prvním místě, a to si uvědomila i ambiciózní a úspěšná sportovkyně a dopřává svému tělu dost času, aby se dostalo do optimální špičkové formy.

Šrouby, které měla v nohách, už jsou dávno pryč a Eva se začíná dostávat do dobré kondice. Od počáteční formy, kterou označila jako tragickou, už se hodně zlepšila, ale začátky byly krušné, a pro iRozhlas popsala:

„Jsem jako dítě, co se učí chodit.“

Video na instagramovém účtu sklízí úspěch a Eva uznání

Na instagramu se sportovkyně před pár dny pochlubila videem, kde je na první pohled zřejmé, že dává do cvičení opravdu hodně sil a času. Reakce fanoušků jsou velmi pozitivní a Eva sklízí samou chválu. Objevily se i vtipné komentáře, že facka by asi bolela.

Aby se Eva vyhnula velkému tlaku a zklamání, rozhodla se nic velkého pro nadcházející sezónu neplánovat. Také chce vyloučit možnost, že by se dostavily komplikace, kdyby úraz pořádně nedoléčila nebo přehnaně zatěžovala nohy.

Před tréninkem na ledovci se zahřívá v Madridu

Na ledovce v Evropě se zatím nedostala, a tak si zajela trénovat do Madridu, kde je hala s umělým sněhem.

Sportovkyně přiznala, že kotníky ještě stále cítí a musí být opatrná. S trenéry se dohodla, že si bude tréninky dávkovat podle toho, jak se bude cítit a obtíží se tak bude zbavovat velmi pozvolna.

Přípravu cílí až k mistrovství světa

Vzhledem k tomu, že je s přípravou ve skluzu asi dva měsíce, což nemohla kvůli šroubům, které měla v nohách až do června, nijak ovlivnit, bylo by riskantní přípravu urychlit.

To, že nemá letos žádná velká očekávání, jí tak dává lepší možnost soustředit se až na nastávající mistrovství světa, které bude až příští rok v březnu. Má tak prakticky celou sezónu určenou k tomu, aby nejen kotníky, ale celou fyzickou kondici důkladně otestovala.

Zdroj: Instagram, iRozhlas, Sport ČT

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz