Shannen Doherty se rozhodla pro přísnou dietu. Boj s rakovinou v posledním stádiu nevzdává

Doherty
Zdroj: DFree / Shutterstock

Herečka je známá v posledních letech hlavně vyprávěním o tom, jak pokračuje její boj s nemocí od okamžiku, co jí byla znovu diagnostikována rakovina prsu, a poukazuje na životní postoj, ke kterému díky nemoci dospěla.

Herečka ani po letech boj o život nevzdává

Shannen Doherty stále bojuje. Americká herečka známá svými hlavními rolemi v seriálech Čarodějky nebo Beverly Hills 90210 před časem oznámila, že se jí po léčbě rakovina prsu opět vrátila, a tentokrát už se nachází v konečném stádiu, kdy nelze standardní léčbou nemoc porazit.

S nemocí se potýká už od roku 2015, a přestože byla plná optimismu, že nakonec nad rakovinou zvítězí, teď už se jen snaží užívat si každou minutu, která jí ještě v životě zbývá. Vynesla proto rakovinu i nepříjemnou léčbu na světlo, aby tak inspirovala svým odhodláním i další nemocné lidi.

Svůj nerovný boj se zákeřnou nemocí průběžně medializuje

Nemocná herečka je často hostem televizních pořadů a prostřednictvím videí zve své fanoušky i do svého domova. Stále také zdůrazňuje, že je pro nemocné lidi důležité pracovat, a to i přesto, že společnost automaticky předpokládá, že toho nejsou schopni.

Pevně stojí za tím, že je důležité mluvit o rakovině s určitou přirozeností, aby lidé věděli, že i když jsou ve čtvrté fázi nemoci, mohou být velmi aktivní a žít velice hodnotný život. Shannen zašla tak daleko, že si zahrála pro televizní projekt ženu, která trpí rakovinou.

Samozřejmě zdůraznila, že hodně zvažovala, zda roli přijme, protože si nebyla jistá, zda má míchat práci a osobní život. Nakonec usoudila, že jde o dobrou věc, a kdo jiný by mohl pocity nemocné ženy zahrát lépe než žena, která je sama pocítila.

Shannen nechybí ani humor a tvrdí, že nejlepší je nesoustředit se na svůj stav a že je natolik silná, že to zvládá už řadu let.

Tentokrát svým příznivcům představila „resetovanou“ dietu

Cílem diety je „resetovat organismus“ vytvořením nového začátku ve stravování a ve zdraví. Jde o dietu, kterou mezi celebritami propaguje americká trenérka Haley Pasternak.

Dieta spočívá v dodržování hodně přísného jídelníčku po dobu 21 dnů. Jde o stravu bez sacharidů, bez cukru a postavenou na čerstvých zdravých potravinách. Další den si však dopřála oblíbená jídla jako hranolky, chléb a víno. A potom se opět vrátila ke zdravé stravě. Na svém instagramu také předvádí, jak si vyrábí zeleninové šťávy z produktů vypěstovaných na zahrádce.

Jak herečka dodala: „Právě teď chci být tou nejlepší verzí sebe sama. Nejsem si jistá, co to je, ale vím, že správné stravování je začátek. A než se vrátím ke své čisté stravě, vychutnám si ještě jeden dezert!“

Lékaři moc drastickým dietám u pacientů s rakovinou nefandí

Přestože by nemocní lidé měli dodržovat zdravé stravovací návyky, rozhodně lékaři nedoporučují upínat se k dietě jako k zázračnému léku.

Vhodnou stravou lze zlepšit zdravotní stav, ale existuje mnoho klamných a matoucích „zaručených“ postupů, jak přírodní cestou nemoc porazit, a je třeba se vždy o všech postupech poradit s ošetřujícím lékařem, aby se v dobré víře spíše stav nemocného nezhoršil.

Zdroj: WomensHealth, TheBlast, Oicanadian

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz