Nejjednodušší buchta na světě. Nemusíte na ni doma mít ani mouku

Zdroj: Shutterstock

Každá hospodyňka by měla mít v rukávu recept, který není náročný na přípravu a zároveň dokáže svou chutí zaimponovat malým i velkým. Právě tyhle recepty se hodí ve chvílích, kdy se vám nečekaně ozve návštěva, kterou budete chtít pohostit.

Pro takové případy vám přinášíme recept na nejjednodušší buchtu na světě. K její přípravě totiž nepotřebujete mnoho času ani hromadu surovin. Obejdete se dokonce i bez mouky.

Recept pro všechny případy

I vám se určitě už někdy stalo, že jste dostali chuť na něco dobrého, ale záhy jste zjistili, že vám tuhle chybí mouka, jindy zase kypřicí prášek.

Nebo jste se ocitli v situaci, kdy se vám nečekaně ozvala návštěva, která byla prakticky za dveřmi, a vy jste pro hosty neměli nic, čím byste je pohostili.

Pro takové případy je dobré znát recept na moučník, který dokážete připravit velmi snadno, rychle a za použití jen trojice surovin.

Zkuste dezert jen ze 3 surovin

Jestliže se rozhodnete vyzkoušet následující recept, spolehněte se, že vás okouzlí nejen jednoduchostí na přípravu, ale také výbornou chutí. Připravte si:

  • 6 vajec
  • 2/3 hrníčku cukru
  • 2/3 hrníčku bramborového škrobu

Začněte tím, že oddělíte žloutky od bílků. Z bílků vyšlehejte tuhý sníh a odložte ho na chvíli stranou. Poté vyšlehejte žloutky společně s cukrem, přidejte bramborový škrob.

Následně všechny suroviny smíchejte. Bílek do ostatních surovin vmíchávejte pomalu a s citem. Jakmile budete mít promícháno, vložte formu do trouby a pečte při 200 °C cca 25 minut.

Na závěr stačí moučník poprášit moučkovým cukrem a můžete podávat. Uvidíte, že tento rychlý a jednoduchý moučník vám před hosty i rodinou neudělá ostudu.

Zdroj: thekitchn.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz