Jak správně scedit těstoviny? Celý život to pravděpodobně děláte špatně

Zdroj: Shutterstock

Říkáte si, že na některých věcech se nedá nic zkazit? Co asi tak může být složitého na cezení těstovin? Jenomže pokud jste matkou od rodiny, každá vteřina se vám hodí. A udělat tak něco rychle, efektivně a bez zbytečného nádobí, rozhodně stojí za to. Představíme vám způsob, jak se správně cedí těstoviny.

Někdy si je dáte, protože na ně máte chuť, nebo se vám jako příloha k vybrané omáčce hodí. Jindy ale těstoviny vaříte především proto, že je to rychlé. Tuhle přílohu máte za několik minut hotovou a pokud někam pospícháte, je to ideální volba.

Jenže s vařením se pojí také úklid. A těstoviny obvykle cedíte na několikrát, protože se vám celý obsah velkého hrnce nevejde do cedníku. Ušpiníte tunu nádobí a cedník se pak navíc z vnitřní strany opravdu špatně myje.

Poprvé na TikToku

Poprvé se rada, jak správně cedit těstoviny, objevila asi před půl rokem na sociální síti TikTok. Uživatel z Velké Británie tehdy představil dva způsoby: ten špatný a ten správný. V prvním případě dá cedník do dřezu a obsah hrnce lije do něho.

To je ale nepraktické, těstoviny padají všude okolo, a navíc pak drhnout cedník drátěnkou nepomáhá, protože jemné sítko je z vnitřní strany hrubé a nejde příliš dobře vyčistit. Uživatel tak představuje rychlejší způsob.

Cedník položí na hrnec s těstovinami a pomocí utěrky pak společně nádobí otočí. Přes spodní stranu cedníku odteče voda do dřezu a po jeho sundání máte na jedné straně hrnec s těstovinami a na straně druhé čistý cedník.

I když se to může zdát jako drobnost a mnozí si možná myslí, že klasické cezení je jednodušší, pokud si to párkrát vyzkoušíte, dojde vám, kolik času tím ušetříte. Celá řada fanoušků už to ocenila.

A to včetně dvojnásobné maminky Leanne z Austrálie, která se k informaci dostala právě na TikToku. Nový způsob cezení ji tak zaujal, že se o něj podělila i na svých sociálních sítích a zveřejnila informaci o tom, že najednou je její život opravdu jednodušší.

Proč mě to nikdy nenapadlo?

Poté, co se Leannino video objevilo na jejím Instagramu, okamžitě si získalo velkou sledovanost. Dodnes ho vidělo zhruba 19 000 uživatelů a většina z nich je příjemně překvapená tím, co se dozvěděli.

„Proč mě to nikdy nenapadlo? Je to logické. Ušetří to hodně času. Děkuji za radu, odteď to budu dělat jedině takto,“ píše jeden z fanoušků. „Je pravda, že tenhle způsob mnohem méně zatěžuje zápěstí,“ dodává další.

Podle jeho slov je tento způsob také vhodný pro ty, kteří mají problémy s klouby, nebo po nějakém zranění trpí například parézou horní končetiny. I pro zdravé jedince je ale tento styl slévání těstovin opravdu užitečný.

Stále se najde celá řada těch, kteří to označují jen za nesmysl. Někteří lidé zkrátka nepřipustí, že by jejich naučená metoda byla špatná a odmítají novinku vyzkoušet. Ti, kteří se ale návodem řídí, jsou nadšeni.

Především pak maminky, které doma vaří pro velkou rodinu, si libují, že těstoviny už od teď jinak slévat nebudou. Ukázalo se tak, že lidská vynalézavost a ochota se podělit o nápad může pomoci nejednomu člověku.

Zdroj: dailymail.co.uk, today.com, refinery29.com
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz