Jak se zbavit česnekového dechu? Vyzkoušejte zaručené přírodní tipy

Zdroj: Shutterstock

Česnek je nedílnou součástí řady pokrmů a má pozitivní vliv na lidské zdraví, bylo by proto nesmyslné vzdát se ho kvůli nepříjemnému zápachu, který způsobuje. Naštěstí existuje mnoho přírodních způsobů, jak zabránit nežádoucímu česnekovému zápachu z úst.

Bonbony pomohou jen na chvíli

Silná vůně česneku se vám doslova vryje pod kůži. Česnek se v trávicí soustavě zdržuje zhruba dvě hodiny a látky z něj se dostávají z těla nejen dechem, ale i kůží. Když sníte dva a více stroužků, můžete dokonce cítit, že se více potíte.

„V první řadě je potřeba si uvědomit, že zápach z úst po konzumaci česneku vychází z trávicího traktu, a tudíž všemožné bonbony či žvýkačky řeší problém jen krátkodobě,“ říká MUDr. Jan Stuchlík na webu Pro ženy.

Jestliže tedy máte v plánu jít nakoupit nebo se zastavit na poště, můžou například mentholové bonbony pomoci. Jejich účinek však trvá maximálně 15 minut. Pro dlouhodobější řešení můžete vyzkoušet následující způsoby.

Citron

Sice to nezní zrovna lákavě, obzvláště nemáte-li rádi kyselé, ale pokud budete chvíli žvýkat plátek citronu, měl by česnekový zápach zmizet. Podobně funguje i vypláchnutí úst citronovou šťávou.

Čokoláda

Mnohem příjemněji zní eliminace zápachu pomocí hořké čokolády. Nejefektivnější je čtvereček čokolády místo kousání nechat rozpustit na jazyku.

Jablko

Jablka jsou velmi účinným ničitelem aromatické česnekové vůně. Obsahují totiž látky polyfenoly, které rozpouštějí síru, která se nachází právě v česneku. Rozdíl byste měli poznat již po jednom jablku.

Mléčné výrobky

Šálek studeného, nebo teplého mléka, bílý jogurt či tvaroh jsou osvědčenými prostředky na odstranění česnekového dechu.

Káva, hřebíček, petržel

Aroma česneku můžete přebít také kávovým zrnkem, které rozkoušete. Zápach ztratí na síle také po vypití turecké kávy. Pokud nemáte rádi kávu, zkuste žvýkat hřebíček nebo petrželku, účinky jsou stejné.

Zdroj: Pro ženy, Rychlá guma, Vitalia, Styl

Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz