Ivana Korolová nasadila po porodu nízkosacharidovou dietu. Pomohla jí s dceřiným zdravotním problém

Zdroj: Nextfoto

Ivana Korolová je herečka, zpěvačka a dabérka. Rodačka z Pardubic oslavila na podzim 33. narozeniny a podle štíhlé postavy a velkého pracovního nasazení by se dalo usuzovat, že si s dietami moc lámat hlavu nemusí. 

Původně Korolová nebyla dietám nakloněna  

Herečka je už od dob studií na Pražské konzervatoři v jednom kole. Začínala v divadelních hrách, později se dokázala prosadit do muzikálů. Ani to jí ještě nestačilo, a tak využila příležitost a zkusila se dostat k filmování. To se jí povedlo a získala role v několika seriálech a filmech. Svůj hlas propůjčuje i zahraničním hercům a animovaným postavičkám a je úspěšnou dabérkou. 

Ještě v roce 2019, když Ivana Korolová uváděla novým klipem k písničce Paleo svou debutovou desku Kruhy, zveřejnila svůj trochu negativní vztah k dietám v rozhovoru pro Novinky.cz

Držení diet spíše zesměšňovala 

Herečka uvedla, že všude kolem sebe slyší jen o dietách a je to pořád o keto dietě, paleo dietě, bezlepkové dietě, vyřazení mléčných výrobků nebo drastických dietách, kdy se nejí prakticky nic. Také se trochu posměšně vyjádřila k tomu, že mnoho nadšenců pro diety má velké plány a předsevzetí, ale málokdo má nakonec výdrž a dietu drží tak dlouho, aby měla slibovaný efekt.  

Sama rozhodně neměla v plánu žádnou z módních diet držet a daleko přijatelnější pro ni byl zdravý životní styl s orientací na kvalitní stravu a hodně pohybu. Herečka uvedla pro Novinky.cz: 

„Myslím, že je dobře dbát na zdravou stravu a pohyb. Sama jsem během posedlá a občas venku obejmu strom a čerpám z něj energii. Ale všeho s mírou,“ řekla Korolová. 

Postoj změnila po narození dcery 

Když letos v dubnu Korolová pro další magazín Super.cz mluvila o své štíhlé postavě po porodu, už tak radikální vůči dietám nebyla. Mladá maminka, která má od léta 2020 dceru s poetickým jménem Amélie, přiznala, že po porodu byla okolnostmi donucená držet jednu z diet, přestože není příznivcem takové formy stravování.  

Udělala to ale pro svou dceru, která měla ekzémy, které nešly žádným způsobem odstranit nebo alespoň zmírnit.  

Nakonec na doporučení lékaře začala držet nízkosacharidovou dietu, která nakonec přinesla kýžený efekt a malé Amélii, která byla kojená, se zdravotní problémy podařilo zmírnit a odstranit.  

Jako vedlejší efekt, neplánovaný, ale přesto vítaný, mladá maminka uvedla, že díky dietě pro dceru zhubla krásně kila, která jí po porodu zůstala.  

Něco málo o nízkosacharidové dietě 

Je dobré vědět, že při nízkosacharidové dietě je denní příjem sacharidů 50 – 150 g. Většinou se lidé spoléhají na dva druhy nízkosacharidové diety. 

Low carb high fat je nízkosacharidová dieta, při níž je důraz kladen na zdravé tuky. Z celkového energetického příjmu jim patří 30–60 %. Zbytek náleží sacharidům a bílkovinám. 

Low carb high protein je nízkosacharidovou dietou, kde hrají hlavní roli bílkoviny tvořící 30–60 % celkového energetického příjmu. Tuky a sacharidy jsou potom v poměru zhruba 20–30 %. 

Zdroj: www.super.cz, www.novinky.cz, stars24.cz

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz