Ivana Jirešová si udržuje postavu blahodárným druhem cvičení i vyřazením pečiva. Má i další fígle

Zdroj: Nextfoto

Pro herečku Ivanu Jirešovou je typická štíhlá a pevná postava. Udržuje si ji nejen pravidelným cvičením jógy, ale také přísnějším stravováním. Které potraviny si dopřeje a které jsou na černé listině? 

Cvičit začala kvůli lásce 

Ač byste to do Ivany Jirešové asi neřekli, na škole prý byla ta „nejoplácanější“. Jenže i její příběh dokazuje, že láska hory přenáší a také shazuje kilogramy. Po odchodu do Liberce se totiž zamilovala do kluka, který se věnoval fitness a kulturistice. 

„Takže jsem s ním chodila do posilovny a on mi radil, jak a co mám jíst. Vždycky se mi moc líbily fitness holky, tedy jejich postavy. Nejsou hubené jako anorektičky, ale zároveň jsou pevné a pružné, mají prostě ideální postavu,“ vzpomínala herečka v rozhovoru pro Blesk pro ženy. 

Prováděla očistu organismu 

Než vychytala svůj jídelníček, trápila herečka svoje tělo půsty, aby pročistila organismus od škodlivých látek přijímaných nevhodnou stravou. Nyní si ale stravování již dobře hlídá.  

„Dřív jsem ‚půstovala‘, vždycky na jaře a na podzim, ale teď už tu stravu mám natolik omezenou, že nemusím ty očisty dělat tolik jako dřív. Já v podstatě jím ovoce, zeleninu, ořechy, sýry, kozí a ovčí, sem tam nějakou bílkovinu v podobě luštěnin,“ svěřila se Ivana Jirešová Super.cz

„Dřív jsem si občas dopřávala něco škodlivého, teď už to tedy nedělám, protože by na to tělo mohlo zareagovat a mohlo by to být příliš, mít půst šest a sedm dní v tomhle rytmu by prostě nebylo vhodné,“ dodala.  

Místo sladkého pivo 

Co tedy herečka vyškrtla ze svého jídelníčku? Snaží se co nejvíce omezit cukr a pokud dostane chuť na sladké, dopřeje si ho v podobě datlí, fíků nebo sušeného ovoce. 

Červenou má u Ivany Jirešové také noční ujídání. „V noci do lednice hladová nechodím, ale když je nejhůř, otevřu si malé pivo. Je v něm vitamin B a dobře se po něm spí. Pivo mám obecně moc ráda,“ prozradila ŽivotvČesku.cz

Ani pro Ivanu Jirešovou není snadné vždycky odolávat svodům chutných, ale nepříliš zdravých potravin. Přestože běžné pečivo vůbec nejí, když prochází kolem pekárny, někdy neodolá a nechá se vůní vtáhnout alespoň pro žitný tmavý chléb. 

Když dochází energie 

Povolání herečky příliš nepřeje pravidelné a zdravé životosprávě. Proto si Ivana Jirešová někdy nosí do divadla svačinky, aby doplnila energii vydanou v náročném divadelním představení. 

Jestliže má před sebou fyzicky vysoce náročný úkol, jako bylo například natáčení Pevnosti Boyard, odmění se doma smaženými hranolky, ale to opravdu jen výjimečně.  

Miluje jógu 

Kromě hlídání stravy se na hereččině štíhlé postavě podílí také pravidelné cvičení Bikram jógy. Třikrát až čtyřikrát týdně vyráží do sálu vytopeného na 42 stupňů a v devadesátiminutovém programu čistí nejen tělo, ale i mysl.  

„Jsem velmi zimomřivá a miluji teplo. Navíc mi přímo na Bikram józe vyhovuje celý její systém 26 asán, které vždy pokryjí celé tělo. O úžasných benefitech, které má tohle cvičení na mou mysl a detoxikujícím pocení ani nemluvě,“ popisuje pro flowee.cz, čím ji jóga uchvátila. 

Zdroj: prozeny.cz, lifee.cz, prozeny.blesk.cz, super.cz, zivotvcesku.cz, flowee.cz 

Autor: Dominika Jandorová 

Přidat na Seznam.cz