Iva Kubelková nesnídá, večer u televize ráda mlsá, a přesto má fantastickou figuru. Dělá jí dobře vegetariánská strava?

Kubelkova
Zdroj: Nextfoto

Iva si ve svém věku troufne dělat reklamu pro obchod se spodním prádlem a neváhala se také navléct do odvážných kostýmů v posledním ročníku show Tvoje tvář má známý hlas. Někdy toho na sobě moc neměla a její figuru jí můžeme jen závidět. A to i přesto, že čtyřicet jí bylo už hodně dávno.

I po čtyřicítce si udržuje postavu mladice

Hezká a také vzdělaná první vicemiss z roku 1996 je dvojnásobnou matkou a dalo by se říct, že žije usedlým rodinným životem se svým celoživotním partnerem Georgem Jiraskem. Po vzoru svého manžela, který je už čtyřicet let vegetariánem, se Iva rozhodla jej následovat.

A jako vegetarián se stravuje už dvacet let. S touto stravou začala hlavně proto, že jí maso nedělalo dobře. Dalším neméně důležitým podnětem byl i morální aspekt pojídání masa.

Vegetariánství jí přišlo jako správná volba

S vegetariánstvím vydržela hlavně proto, že se rozhodla sama a nikdo jí tento životní styl nevnucoval. Jednoduše se začala masu vyhýbat a spolu s tím objevila zajímavou filozofickou literaturu, která ji utvrdila v tom, že se vydala správným směrem.

Nepovažuje se za fanatika zdravé výživy a ani vegetariánství nijak nehrotí. Když byla v období těhotenství, tak si ráda dala rybu, a i dnes si dopřeje mořské plody.

Nikomu vegetariánství nenutí a svým dcerám Karolíně a Natálii dopřála možnost volby. Pokud se jednou rozhodnou pro vegetariánství, bude ráda. Dobře ví, že zakazovat jim maso je nesmysl, protože by je stejně neuhlídala.

Doma však žádné maso nemají, ale holky si občas mimo domov maso dopřejí. Do rodinné stravy se tak snaží zařadit hodně luštěnin a zeleniny. Dopřejí si i českou klasiku, jen třeba svíčkovou a rajskou omáčku mají na talíři bez masa.

Chválí si pestrost stravy

Jako dlouholetá vegetariánka vyvrací mýtus, že je tato strava nudná a hladová. Doma mají celou pestrou škálu jídel a v kuchyni se nechává inspirovat italskou, indickou, thajskou a řeckou kuchyní, kde je velká zásobárna bezmasých jídel.

Postavu si však udržuje hlavně pohybem

Postavu modelky však nemá zadarmo a nepředstírá, že patří k té malé skupince lidí, kteří mohou jíst cokoliv a nikdy nepřiberou ani deko. Kubelková je totiž ráda v pohybu. Vždy sportovala a pouze v období, kdy měla malé děti, musela svůj zaběhlý režim z časových důvodů trochu změnit.

Nevyhnuly se jí ani zdravotní problémy a musela na operaci kolene. Když bylo vše v pořádku a děti odrostly, vrátila se ke svým původním fyzickým aktivitám. Cvičit chodí ven, a když náhodou nemá čas, zvládne to i doma, kde má činky a své oblíbené cviky, při nichž využívá váhu těla. Pravidelně cvičí dvakrát týdně.

Pokud má nadšení pro cvičení vydržet, považuje bývalá modelka za nutné dělat to s chutí. A stejně důležité je cvičit pro dobrý pocit a neupínat se na to, že je to pro dokonalý vzhled. Cvičení jí pomáhá pozitivně ovlivnit i myšlení a psychickou rovnováhu. Bere ho tak jako součást péče o sebe samu, která je často trochu opomíjená.

Zdroj: iDnes, Ženy.cz, Instagram

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz