Itálie jako oblíbená destinace Čechů: Tato jídla byste si rozhodně neměli nechat ujít

Zdroj: Shutterstock

Itálie je určitě jednou z nejčastěji navštěvovaných zemí, pokud jde o dovolenou. Ročně sem zavítají tisíce turistů z celého světa – Českou republiku nevyjímaje. Itálie je oblíbená nejen z toho důvodu, že tam lze dojet autem, ale i pro mnoho zajímavých míst a cenovou dostupnost.

Pokud i vy plánujete dovolenou v Itálii, měli byste vědět, jaká místa určitě navštívit. A přehled byste měli mít o v tom, jaká jídla zaručeně musíte ochutnat.

Pizza

Pizzu si sice můžeme dopřát i v našich končinách, ale s pravou italskou pizzou se ani zdaleka nedá srovnávat.

Budete-li někdy v Itálii, je naprostou povinností dát si zde alespoň jeden druh místní pizzy. Odjet a neochutnat pravou italskou pizzu by byl hřích.

Špagety Carbonara

I tyhle špagety si můžeme připravit doma v kuchyni, nikoho ale nepřekvapí, že ochutnat špagety Carbonara přímo v Itálii bude úplně jiný gastronomický zážitek.

Špagety Carbonara se připravují ze špagetových nudlí, vejce, sýra Parmigiano a slaniny. Někde se špagety Carbonara podávají také s trochou lanýžového oleje – a to je teprve dobrota.

Cacio e Pepe

Sýr Pecorino a černý pepř – nic jiného a to je ta pravá krása Cacio e Pepe. Téměř každá restaurace podává tuhle pochoutku. „V Římě je dokonce i restaurace, která se jmenuje Cacio e Pepe,“ dodává atasteofkoko.com.

Orecchiette

Orecchiette z Apulie v jižní Itálii je pojmenována pro svůj tvar, který připomíná malé ucho. Orecchiette je všestranná a lze ji vařit s klobásou, zeleninou nebo dokonce s boloňskou omáčkou s pecorino romano.

Lasagne

Odjet z Itálie aniž byste ochutnali zdejší lasagne? Určitě ne! Pokud jste si je někdy připravovali doma nebo si je třeba přinesli z obchodu ve zmražené podobě, možná jste si pochutnali.

Ale lasagne v Itálii? To je něco úplně jiného. Pokud sem někdy pojedete, rozhodně neodjíždějte, dokud si neobjednáte lasagne.

Tiramisu

Kdo by dokázal odolat nebezpečně sladké a kaloriemi nabité cukrovince z kávy, kakaa a smetanového mascarpone?

„Benátky mají tolik verzí tiramisù jako restaurací a cukráren,“ láká telegraph.co.uk. Ať už ho tedy ochutnáte ve kterékoli z nich, je více nežli jasné, že si pochutnáte.

Rizoto alla Milanese

Pokud patříte mezi milovníky rizota, pak vám všemi deseti doporučujeme italské Rizoto alla Milanese, které si vás okamžitě získá nejen svojí jemnou texturou, ale i zlatavou barvou a něžnou chutí šafránu.

Zdroj: atasteofkoko.com, telegraph.co.uk
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz