Hydratace je důležitá pro pevnou pokožku. Zařaďte do jídelníčku potraviny, které zásobují tělo vodou

Zdroj: Shutterstock

Zhruba dvě třetiny našeho těla jsou tvořeny vodou. To rozhodně není málo. I právě proto by se nemělo podceňovat dodržování pitného režimu, na který ale mnoho lidí příliš nedbá. A to je velká chyba.

Pro naše tělo je důležité, abychom ho neustále udržovali dostatečně hydratované. To můžeme udělat nejen tím, že budeme hodně pít. Pomoci totiž mohou i některé potraviny. O jaké potraviny jde?

Jahody

Protože asi 91 % hmotnosti jahod pochází z vody, jejich konzumace přispěje k vašemu dennímu příjmu tekutin.

Kromě toho jahody poskytují spoustu vlákniny, antioxidantů bojujících proti nemocem a vitaminů a minerálů, včetně vitaminu C, kyseliny listové a manganu.

Broskve

„Téměř 90 % jejich hmotnosti tvoří voda. Poskytují také několik důležitých vitaminů a minerálů, jako je vitamin A, vitamin C, vitamin B a draslík,“ píše healthline.com.

Mimo to konzumace broskví se slupkou může do vaší stravy přispět také antioxidanty bojujícími proti nemocem. Najdete v nich například kyselinu chlorogenovou.

Meloun

Meloun je velmi zdravý a je jedním z nejvíce hydratačních potravin, které můžete jíst. Vzhledem k vysokému obsahu vody mají vodní melouny velmi málo kalorií.

Okurka

„Okurky se skládají z přibližně 96 % vody – to je nejvyšší obsah vody ze všech potravin,“ odhaluje bupa.co.uk.

To ale není jejich jediná přednost. Okurky mají také nízký obsah kalorií a jsou výborným zdrojem vitaminů a vlákniny.

Rajčata

Rajčata jsou tvořena asi z 95 % vodou. A je úplně jedno, jestli si pochutnáváte na malých sladkých cherry rajčátkách, velkých šťavnatých hovězích rajčatech nebo dáváte přednost jinému druhu rajčat.

Věděli jste také, že jsou rajčata také dobrým zdrojem vitaminu A, který je důležitý pro udržení zdravé pokožky, očí a imunitního systému?

Brokolice

Někdo má brokolici rád, jiný jí nemůže přijít na chuť. Pokud jste fanouškem brokolice, budete rádi, když uslyšíte, že tyto růžičky jsou tvořeny z 90 % vodou.

Brokolice také obsahuje spoustu důležitých živin, včetně vitaminu K, vitaminu A, železa, vápníku a kyseliny listové.

Pomeranče

Pomeranče obsahují asi 86 % vody. Citrusové plody jako pomeranče, citrony, limetky a grapefruity jsou dobrým zdrojem vitaminu C.

Vitamin C je antioxidant, který pomáhá pečovat o vaše svaly, kosti, šlachy, tepny a kůži. Hraje také roli při zajišťování správného fungování imunitního a nervového systému a pomáhá tělu vstřebávat železo z potravy.

Zdroj: healthline.com, bupa.co.uk
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz