Horoskop: Tato znamení nemají s dodržováním pitného režimu problém. Bez vody ale nevydrží ani deset minut

Zdroj: Shutterstock

Člověk by měl vypít minimálně dva litry vody denně. Mnoho lidí si to usnadňuje a říká si, že litr a půl bohatě stačí. Řada osob má i s tímto problém a kromě hrnečku kávy ráno si dají během dne maximálně sklenici vody. Pak jsou tu ale lidé, kteří jsou přesným opakem.

Dodržovat pitný režim je důležité. Jenomže někteří lidé mají tendenci to přehánět, a naopak si pitím ubližují. A to se podle horoskopu týká především těchto tří znamení, u kterých k tomu existuje řada předpokladů.

Váhy, Střelci a Vodnáři především v létě, ale obecně i po zbytek roku, pijí opravdu nadměrné množství tekutin. A ačkoli hodně pít je dobré, v jejich případě to může přinést problémy, se kterými nepočítali.

Váhy by si měly dát pozor na sladké

Váhy sice vypijí pět litrů tekutin denně, jenomže minimálně tři z toho jsou sladké nápoje – limonády a slazené vody. Kromě toho, že pití sladkého jenom zvyšuje žízeň, jde také o jeden z nejčastějších důvodů obezity.

Váhy by tak možná měly přemýšlet nad tím, že budou pít o něco méně a zaměří se raději na zdravější nápoje. Pokud vám nechutná voda, dá se to řešit i ledovými čaji slazenými například medem, nebo ovocnými džusy, ovšem takovými, které neobsahují cukry.

Střelci mají problémy s nedostatkem pohybu

Když se někdo hodně hýbe, je přirozené, že bude také hodně pít. Jenomže Střelci jsou zvyklí každou půlhodinu vypít skleničku vody a jejich jediný pohyb je dojít si z gauče v obýváku právě pro pití do kuchyně.

Někdy se tak stává, že mají lidé tohoto znamení problém se vstřebáváním nadbytečné vody v těle, což může vést nejen k problémům s váhou, ale i k dalším zdravotním problémům. Střelci často patří k lidem, kteří nepijí, když mají žízeň, ale takzvaně z nudy.

Vodnáře jejich návyky hodně omezují

Vodnář bez vody nevydrží doslova deset minut. Když sedí u počítače a pracuje na nějakém projektu, stále má vedle sebe láhev s vodou. Když jde ven s přáteli, každou chvíli vytáhne pití. I v noci se budí, protože má žízeň.

Kromě toho, že neustálá potřeba pití člověka omezuje, musí myslet na to, aby měl u sebe stále nějaké tekutiny a především se všude tahat s taškou na vodu. Náročné je to i s vylučováním. Ne všude si totiž můžete dojít na záchod. A když se vám chce třikrát do hodiny, není to legrace.

Zdroj: The cut, Thrill list, Cosmopolitan

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz