Horoskop: Některá znamení se v jídelníčku vyhýbají daným barvám. Vaše pohoštění tak možná neocení

Zdroj: Shutterstock

Každý z nás nějaké potraviny nejí. Někomu nechutnají houby, jinému špenát, někdo se vyhýbá masu. Existuje ale také bizarní způsob, jak si vybírat jídlo, kterému se vyhnout. Někteří jedinci totiž odmítají přijímat potraviny určitých barev.

Ačkoli se to možná zdá na první pohled velmi divné, někdo skutečně ze svého jídelníčku celkově, nebo minimálně ve velkém množství, vynechává potraviny dané barvy. A to ačkoli třeba kdysi dávno tato jídla běžně konzumoval, teď se jim z nějakého důvodu vyhýbá.

Pokud chcete připravit svým přátelům skvělou večeři, raději se přesvědčte, že mezi nimi není nikdo ve znamení Ryb, Vodnáře ani Býků. A pokud ano, zaměřte se na potraviny, které raději při přípravě menu vynechat.

Ryby nevěří žluté

Žlutých potravin není tolik. Lidé ve znamení ryb se ale banánům, žlutému melounu nebo citronu vyhýbají. Tedy v jejich syrové a nezpracované formě. Nevadí jim totiž jejich chuť, ale pouze barva. Samy nedovedou vysvětlit, proč to tak je, ale pozřít něco takového je pro ně velkým problémem.

Pokud jim ovšem nabídnete vodu s citronem a nebudou v ní vyloženě plavat nakrájená kolečka ovoce, neodmítnou. Při servírování jídla tak dbejte na to, aby nebylo na talíři nic žlutého. Ryby jsou navíc stydlivé a měly by problém přiznat, co přesně jim na jídle vadí. A že jim „zkrátka nechutná“, jako hostitel slyšet nechcete.

Vodnáře na zeleninu neužije. Nebo?

U Vodnáře si řada lidí myslí, že žije nezdravě. Vyhýbá se totiž celé řadě zeleniny. Pokud jako oblohu dostane na talíř salát, okurku nebo rukolu, znechutí mu to celý hlavní chod a jen jídlo rozrýpe. Není to ale tím, že by neměl rád zeleninu.

Když zvolíte místo zelených listů třeba rajče nebo kousky mrkve, pustí se do jídla s chutí. Problém je totiž v barvě. Takže až budete pro tyto gurmány dělat špíz, žlutou a červenou papriku klidně využijte, zelenou ale raději dejte na stranu.

Býk a jeho osobní problém

Býk jako zvíře je spojován s červenou barvou, která ho dráždí. Využívají toho i toreadoři, a jde tak o obecně známou věc. Málokdo ale ví, že i osoby ve znamení Býka ve skutečnosti mají k červené barvě averzi. Obvykle se snaží pokrmům, které ji zahrnují, vyhýbat.

Pokud to jinak nejde, snědí rajče i jahodu, když ale mají možnost, raději se červené barvě v jídle vyhnou. Toto znamení je ze zmíněných tří ke své neoblíbené barvě nejshovívavější, takže ho kouskem červené papriky neurazíte, raději se jí ale vyhněte, pokud je to možné.

Zdroj: Times of India, Elite daily, Apetit online

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz