Zpěvačka Alžběta Kolečkářová už kvůli nadváze vyzkoušela pohyb i diety. A konečně našla způsob, jak nad nadváhou vyhrát

Koleckarova
Zdroj: Profimedia

Mladá účastnice talentové soutěže SuperStar začala kilogramy navíc pociťovat už v 11 letech a tento problém se s ní táhl řadu let. Zkusila cvičit, zdravě se stravovat, držet diety a hladovět.

Snaha zhubnout nepřinášela výsledky až do okamžiku, kdy našla Stockholmskou dietu

A její pokusy o redukci váhy byly jako přes kopírák. Vždy pár kilo shodila a než se nadála, měla je zpět, a ještě nějaké kilo navíc. Její tělo jí moc radost nedělalo.

To až do doby, než našla Stockholmskou dietu. Ta ji naučila, jakým způsobem zhubnout, přejít na zdravou stavu, která je chutná, a změnit celkový pohled na redukci hmotnosti.

Intenzivnímu hubnutí se mladá žena věnovala už od 16 let, kdy se chtěla líbit a být spokojená sama se sebou. Jenže ani velká snaha nevedla ke zdárnému výsledku. Zvýšila sportovní aktivity a také vyzkoušela řadu diet a doporučení.

Úspěch neslavila s dietou bez tuku, bez masa nebo s low carb dietou, prozradila v rozhovoru pro web Pro ženy. Zkoušela také jíst jen jedno jídlo denně, ale kromě neustálého hladovění žádný efekt nepocítila.

Dnes už ví, kde byla chyba

Se špatně zvoleným jídelníčkem měla také pár zlozvyků. Tím, jak často hladověla, tak se také občas velice silně přejídala a velkou vinu na neúspěchu měla i malá motivace. Jak šel čas, už ani nevěřila, že by se někdy mohla dopracovat k trvale štíhlé postavě, a to nejhorší bylo, že už jí to začalo být jedno. Přestala na sobě pracovat, rozvíjet se a plnit si své sny.

V těhotenství přibrala další kila

Problémy ještě vygradovaly, když otěhotněla. Často jí bylo špatně a rozhodla se, že se v jídle nebude omezovat. Toto rozhodnutí vyústilo v přibrání 26 kg, které jí zůstaly i po šestinedělí. A to už byl trochu problém, protože jí nadváha značně začala omezovat životní styl.

V tom okamžiku věděla, že už to dál tímto stylem nepůjde a chtěla se cítit lépe, svěží, být volná v pohybu, a především mít dostatek energie na všechny aktivity.

Už nechtěla vstávat unavená, usínat po obědě a jíst páté přes deváté s nezvladatelným apetitem. Stručně řečeno, necítila se vůbec dobře.

Stockholmská dieta

Se Stockholmskou dietou cítila změnu už po pár dnech. Začalo to hned ráno, když se jí lépe vstávalo a přestala mít nezvladatelnou chuť na sladké.

Byla překvapená, kolik dobrých a chutných jídel si může dopřát. Některá jídla si oblíbila do té míry, že si je už v jídelníčku nechala nastálo.

Spolu s dobrým pocitem se dostavil i zájem naučit se řadu užitečných věcí o potravinách a o tom, jak vlastně tělo funguje.

Dalším přínosem bylo úplné vyřazení alkoholu, který organismus zatěžuje a unavuje. Zpěvačka si pochvalovala i odborné poradenství, které dostala, kdykoliv ho potřebovala.

Během půl roku se dostavil lepší výsledek, než očekávala, a dvacet kilogramů zmizelo, aniž by musela hladovět nebo dřít v posilovně.

Zdroj: Extra, Proženy

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz