Horoskop: Někdy ani bryndák nestačí. Tato znamení zvěrokruhu porušují veškerá pravidla slušného stolování

Zdroj: Shutterstock

Jídlo není jenom něco, co nám dodává energii, ale také něco, co bychom si měli vychutnat a užít. Jenomže někdy, když se rozhlédneme kolem sebe, ztratíme na pokrm chuť. Někteří lidé totiž jedí nejen ústy, ale také nosem, někdy dokonce klínem. Pokrm pak končí kromě jejich žaludku z poloviny také na stole a na podlaze.

Kromě toho ale mají některá znamení i další problémy se stolováním. Nemají nejmenší tušení, jaká jsou základní pravidla jezení v restauraci, dokonce i svou vlastní rodinu u nedělního oběda ale dovedou překvapit tím, jak se chovají. Těmto lidem zkrátka nepřijde, že by něco dělali špatně.

Která znamení se tedy u stolu chovají, jak bychom lidově řekli, jako prasata a kterým je etiketa stolování úplně ukradená? Pokud si domů na oběd pozvete Váhy, Býky nebo Vodnáře, rozhodně nečekejte, že si společné jídlo vychutnáte.

Jídlo úplně všude

Ačkoli se rodiče hodně snažili je v dětství naučit slušnému stolování, nakonec selhali. Okřikovat Váhu nikdy nemělo cenu. I v dospělosti mají tito lidé velké problémy s tím, že mají po skončení oběda jídlo jednoduše úplně všude.

Špagety jim skončí až na brýlích, drobečky koláče vysypávají z bot ještě doma. A i u jídla, které byste tipovali jako zcela bezpečné, dovedou překvapit. Třeba takový rohlík s máslem totiž zaručeně skončí na vašem nejlepším světlém koberci, a to samozřejmě namazanou stranou dolů.

Ať už to máme za sebou

Stolování s Býkem rozhodně není žádná legrace. Jakmile dostane jídlo před sebe, pustí se do něj a zhltne ho dřív, než kdokoli další bude mít talíř na stole. Čekání na hostitele mu nic neříká, vstává od stolu dřív, než ostatní dojedí, aby si šel umýt ruce.

Ty má obvykle vlivem svého spěchu upatlané, často za sebou nechává na stole nepořádek, a ačkoli na tom není tak špatně jako Váhy, často jeho chování u stolu ostatní otravuje. Dokonce ani ve sváteční dny Býkovi nedojde, že by třeba mohl na ostatní počkat, takže před vánoční večeří je třeba ho hlídat a několikrát ho na tuto skutečnost upozornit.

Hlasitý jedlík

Vodnář se na první pohled jeví jako slušňáček, tedy jako znamení, které se za všech situací chová vzorně. A to platí, dokud ovšem nedojde na jídlo. Vodnáři mají jedny z nejhorších zlozvyků a během stolování jsou především velmi hluční.

Srkají, mlaskají, chtějí si povídat. Během jídla nezavřou pusu ani na chvíli. Na základě toho také hltají a následuje samozřejmě série říhání, které je s tímto stylem jídla nevyhnutelné. Oni ale jenom mávnou rukou a odpoví, že se nic neděje, vždyť jsme přece všichni jen lidi…

Zdroj: Sweety high, Times of India, Spoon university

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz