Salma Hayek vymyslela vlastní metodu pro mladistvý vzhled. Plastiky a botox odmítá

Zdroj: Shutterstock

Latinskoamerická herečka Salma Hayek oslavila v září 57. narozeniny, ale tento věk by jí hádal málokdo. Za její štíhlou postavou prý nestojí diety ani plastické zákroky, nýbrž vlastní vynález.

Salma Hayek se narodila v Mexiku jako dcera libanonského obchodníka a mexické operní zpěvačky. Pro kariéru herečky se rozhodla poté, co jako dvanáctiletá spatřila film „Pan Wonka a jeho čokoládovna.“

Po krátkém pobytu v katolické internátní škole a studiích mezinárodních vztahů na univerzitě v hlavním městě Mexika se nakonec rozhodla dát se na herectví.

Slavné role Salmy Hayek

Ve své rodné zemi se proslavila rolí v telenovele „Teresa“. To však ambiciózní herečce nestačilo, a tak přesídlila do Los Angeles, odkud se snažila dobýt Hollywood.

Průlomovým okamžikem pro ni byl film „Desperado“ v roce 1995, kde si zahrála po boku Antonia Banderase. Z dalších úspěšných snímků, ve kterých Hayek zazářila, jmenujme alespoň akční thriller „Od soumraku do úsvitu“ nebo fantasy komedii „Dogma“.

Mezinárodní uznání a nominaci na Oscara za hlavní ženskou roli si vysloužila filmem „Frida“ z roku 2002, na kterém se podílela jako producentka a zároveň v něm ztvárnila hlavní postavu mexické malířky Fridy Kahlo.

Milovnice chilli

Salma Hayek ani po padesátce nezvolnila tempo a svou nezkrotnou energií si získává další a další fanoušky. Uznání však nesklízí jen za svůj herecký talent, ale i za stále mladistvý vzhled. Herečka odmítá, že by za její perfektní figurou a krásnou pletí stály plastiky, botox, cvičení či diety.

Cvičení ji prý nebaví a v jídle se nerada omezuje. Přestože strávila mnoho let mimo rodnou zemi, mexickou krev v sobě nezapře. Do svého jídelníčku přidává alespoň jednou denně, každý den v týdnu, chilli. Dokonce s sebou nosívá vzorek tohoto koření v kabelce.

Vymyslela si vlastní meditaci

A jaké že tajemství se tedy skrývá za jejím vzhledem? Meditace, dokonce taková, kterou si sama vymyslela.

„Kvůli spoustě bolestí v těle a zdravotním problémům jsem si vyvinula tuhle zvláštní meditaci, kterou neustále rozvíjím,“ řekla Hayek v podcastu „Let’s Talk Off Camera“, přičemž narážela na své problémy s vyhřezlou ploténkou, krkem, kyčlí a kotníky.

Na otázku, jaký je její konkrétní režim a jak vypadá průběh meditace, Hayek odpověděla, že je to různé. Začíná tím, že si někde v klidu sedne a jen naslouchá svému tělu. Někdy si pouští hudbu, kterou normálně neposlouchá, a nechává sebou proplouvat její vibrace.

„Je to můj vlastní vynález. Stačí pět minut a může to být velmi silné,“ pochlubila se ve zmíněném podcastu. Zároveň ovšem upozornila, že to, co vyhovuje jí, nemusí vyhovovat jiným.

„Nejdůležitější je, že každý je jedinečný a že musíte oslavovat svou jedinečnost a vaše jedinečnost se mění každý den a každou vteřinu. Nakonec je to trávení času sama se sebou a užívání si vlastní společnosti. Nejdůležitější je, abyste byli zvědaví sami na sebe a nespoléhali se na to, že vám cestu ukáže někdo jiný“.

Zdroj: ČSFD, Let’s Talk Off Camera, Whiskey Riff, Express, Insider, Cosmopolitan

Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz