Herci kvůli filmovým rolím dělají doslova psí kusy. Matthew McConaughey musel přibrat úctyhodných 20 kg

Zdroj: Profimedia

Aby mohl důvěrně ztvárnit obtloustlého chlapíka, odhodlal se k rychlému přibírání na váze. Matthew McConaughey patří mezi herce, kteří jsou pro perfektní výkon ochotni zajít za svou hranici komfortu.

Oblíbený herec kvůli roli ve filmu Zlato nabral téměř 20 kilogramů. Ve filmu měl ztvárnit tlustého chlápka s pupkem a mastnou pleší. A povedlo se mu to nejen díky váze, kterou skutečně nabral, ale i proto, že je to zkrátka herec s velkým H.

Sportovec, který se toho nebojí

Nebylo to poprvé, co se vyhlášený sportovec Matthew McConaughey odhodlal k tak rapidní proměně. Kvůli filmové roli už se měnil několikrát.

Například kvůli roli ve filmu Klub poslední naděje, kde hrál muže umírajícího na AIDS, tenkrát hodně zhubl. „Cesta k vyšší hmotnosti byla ve srovnání s tím mnohem jednodušší,“ píše usmagazine.com.

Jelikož je to sportovec, muselo pro něho být minimálně zpočátku náročné sledovat, jak se jeho tělo mění. Veškerá dřina a cvičení šlo vniveč. Každopádně se to ale vyplatilo.

Rodina ho měla radši tlustého

Pro tuto roli ale musel udělat opak. Nabral skoro 20 kilogramů, aby se vžil do role chlapíka s bříškem. Matthew přiznal, že by jeho rodina byla radši, kdyby byl tlustý. Aby nabral, hodně vařil a na všechno říkal ano.

„V mé rodině jsem byl hvězdou, v té době se mi přezdívalo Captain Fun, protože jsem každý večer souhlasil s pizzou,“ netají se oblíbený herec pro edition.cnn.com.

Nebránil se ani konzumaci cheeseburgerů, které zapíjel pivem. Na takovém období zkrátka něco je, když se člověk nemusí hlídat a vlastně chce přibrat.

Jeho rodina si rychle zvykla na volnější režim. Herec přiznal, že po dobu, kdy se snažil nabrat, hodně povolil z pravidel a zásad. Ale uvědomuje si, že stravování za tu dobu rozhodně nebylo zdravé.

Bylo těžké potom zhubnout?

Ztvárnění role obchodníka se zlatem se Matthewovi podařilo perfektně. Divák mu věřil každé kilo, každý pohyb, každé gesto.

Ukázalo se, že přibrat kvůli roli tolik kilogramů nad svou standardní váhu se herci vyplatilo. Jak to ale bylo s hubnutím, když už bylo po všem?

Matthew byl často dotazován, jestli pro něho bylo hubnutí těžké. „Nepřemýšlel jsem o tom, dokud jsem se tam nedostal,“ řekl pro express.co.uk.

Je jasné, že shodit nabraná kila bylo náročnější než je nabrat. Matthew je ale sportovec tělem i duší, proto se s nadváhou dokázal statečně vypořádat.

Zdroj: usmagazine.com, edition.cnn.com, express.co.uk
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz