Boshintang: Kontroverzní polévka s pozitivním vlivem na mužskou potenci. Hlavní ingredience vás odradí

Zdroj: Shutterstock

Pokrm známý jako boshintang vznikl již před staletími. Jeho historie sahá dále než do čtvrtého století. Polévka boshintang je též známá jako polévka ze psího masa a jedná se bezesporu o jeden z nejkontroverznějších pokrmů světa.

Pokrm vznikl v Koreji. Korejští předkové definovali psy dvěma způsoby na psy, kteří se používají k hlídání domu, a psy, kteří se používají na maso. Ačkoli je polévka boshintang korejskou tradicí, v posledních letech se zájem o ni výrazně zmenšuje.

Polévka, kde hlavní roli hraje psí maso

„Boshintang je hluboce zakořeněn v historii Jižní Koreje,“ vysvětluje gmufourthestate.com. Přesto se však stále více místních lidí snaží od této historie oprostit.

Mnoho Korejců se proto snaží tyto praktiky převést v dávnou minulost. Proto zachraňují toulavé psy, aby je zachránili před jistou porážkou.

Polévka boshintang je známá jako polévka, ve které hraje hlavní roli maso. Pro mnohé je velkým pohoršením, že jde o maso psí.

Dále se polévka vaří se zeleninou – zelenou cibulkou, pampeliškou, nechybí ani koření nebo prášek ze semen perilly.

Zlepšuje mužskou potenci?

Korejci věří v posilující účinky této kontroverzní polévky. „Má se za to, že má léčivé vlastnosti,“ píše chrissantosra.wordpress.com.

Údajně také pomáhá vyrovnávat tělesné teplo během horkého počasí, a možná právě proto se podává především v letním období.

Podle některých má polévka ze psího masa pozitivní vliv také na mužskou potenci. Účinky však nebyly nikdy vědecky potvrzeny.

Je to nezákonné?

Zatímco v našich končinách je pouhá představa, že bychom si měli připravit polévku ze psa, naprosto nemyslitelná, v Koreji jde o běžnou věc.

Přesto se najdou tací, kteří se ptají, zda to náhodou není nezákonné. Není to ale tak úplně pravda.

Pes zde totiž není brán jako hospodářské zvíře, což udává zákon o sanitaci hospodářských zvířat. Proto jsou tady k jeho konzumaci shovívavější.

Zdroj: gmufourthestate.com, chrissantosra.wordpress.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz