Joaquin Phoenix kvůli roli Jokera zhubl 23 kg. Extrémní dieta jej dle jeho slov doslova dohnala k šílenství

Zdroj: Profimedia

Jen málokdo by neznal postavu Jokera. Některé děsí, jiní ho milují. Je také pravdou, že se ve filmovém obsazení této výstřední role vystřídalo již několik herců – a jedním z nich byl také legendární Joaquin Phoenix.

Kdo film Joker s ním v hlavní roli viděl, ten jistě bude souhlasit, že to byl opravdu výjimečný herecký výkon. A nejen herecký. Joaquin Phoenix kvůli Jokerovi neuvěřitelně zhubl. Na jeho extrémní dietu dokonce musel dohlížet lékař.

Za roli ve filmu byl právem oceněn

Oblíbený herec, kterého jsme mohli vidět i v celé řadě dalších zajímavých filmů, si za roli Jokera vysloužil hned několik ocenění. A všechna získal zaslouženě.

Jeho výkon v této roli opravdu vyráží dech. Zrovna tak i jeho odhodlanost udělat cokoli, aby se s ní dokázal sžít.

„Aby se Phoenix dostal do postavy Arthura Flecka, zhubl kvůli této roli 23 kilogramů tak, že dodržoval restriktivní dietu, na kterou dohlížel lékař,“ informuje internetový server prevention.com. Sám herec k tomu dodal: „Úbytek hmotnosti mi dal pocit kontroly a sebevědomí, abych se dostal hluboko do Jokerovy osobnosti.“

Úbytek hmotnosti ho donutil šílet

Joaquin Phoenix zhubl 23 kilo v poměrně krátkém čase. I když byl pod dohledem lékaře, se kterým předem konzultoval, jestli úbytek hmotnosti neovlivní jeho zdraví, měla na něho rapidní ztráta hmotnosti i jiný dopad.

„Na začátku jste vyčerpaní,“ řekl Phoenix. „Podíváte se na schodiště a trvá to asi 30 sekund. Musíte se do toho přemluvit a říct: Zvládnu to, vím, že tohle zvládnu,“ píše esquire.com.

Poté, co dosáhl své cílové hmotnosti, Phoenix řekl, že se začal cítit nabitý energií a vzrušený, přičemž k ovládnutí role použil svůj hlad a nový rozsah pohybu těla. Také ale dodal: „Když za tak krátkou dobu ztratíte tolik váhy, začnete šílet.“

Přesně ale takový stav pro vyjádření role ve filmu Joker Joaquin Phoenix potřeboval. Je si ale plně vědom toho, že tento způsob života není ani v nejmenším zdravý.

Zdroj: prevention.com, esquire.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz