Christian Bale rapidně zhubl 55 kilogramů kvůli roli ve filmu Mechanik. Na jeho stravě byste nevydrželi

Zdroj: Profimedia

Christian Bale je pro mnoho lidí hercem s velkým H. Mohli jsme ho vidět v celé řadě filmů, prostřednictvím kterých se nám dostal pod kůži a získal si miliony fanoušků po celém světě. A rozhodně zaslouženě.

Není žádným tajemstvím, že Christian toho pro své filmové role už kolikrát poměrně dost obětoval. Zatímco kvůli jednomu snímku prováděl speciální cviky na zesílení krku, kvůli jinému rapidně přibral a kvůli filmu Mechanik naopak drasticky shodil.

Když je rolí posedlý, udělá pro ni cokoli

Christianovy proměny kvůli filmovým rolím nenechávají jediného fanouška chladným. Je sice vícero herců, kteří jsou ochotni se pro svoji roli něco naučit nebo změnit svůj vzhled, ale jistě se shodneme na tom, že právě Christian Bale jich má na svém kontě opravdu dost.

„Přizpůsobím se tomu, co je potřeba,“ řekl Bale. „Ale pouze v případě, že jsem touto rolí posedlý,“ informuje deník insider.com.

Christian Bale rapidně zhubl 55 kilogramů kvůli roli ve filmu Mechanik. Na jeho stravě byste nevydrželi
Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Už jsme ho viděli, že si kvůli filmu oholil hlavu. Měli jsme možnost sledovat, jak pro filmovou roli přibral. Jindy zase nabíral svaly, aby dokázal splnit požadavky, které na něho byly v rámci konkrétního filmu kladeny. Je to opravdu mistr transformací.

Pro film Mechanik zhubl neuvěřitelných 55 kilogramů

Viděli jste film Mechanik z roku 2004? Christian Bale v něm hraje hlavní roli v podobě Trevora Reznika – uzavřeného a tichého mladého muže. „Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit,“ láká ke zhlédnutí filmu web csfd.cz.

Právě kvůli této roli, kterou se Christian rozhodl ztvárnit opravdu důvěryhodně, zhubl neuvěřitelných 55 kilogramů.

„Trevor měl být vyhublý ze své nespavosti, ale zatímco režisér Brad Anderson měl v úmyslu ztvárnit to s pytlovitým oblečením a make-upem, Baleova naprostá oddanost této roli ho přiměla držet diety celé měsíce před začátkem produkce. Jeho strava se prý skládala z jablek, vody a kávy každý den. Také hodně kouřil, což vedlo k tomu, že tak výrazně zhubl,“ píše web screenrant.com.

Někteří diváci pak vyjádřili své obavy. Podle nich muselo být pro herce velmi těžké se v takovém těle pohybovat, natož pak podat excelentní herecký výkon.

Zdroj: insider.com, csfd.cz, screenrant.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz