Banánová dieta: Její pravidla jsou snadná a výsledky viditelné

Zdroj: Shutterstock

Existuje celá řada diet. Některé jsou mezi lidmi (a převážně ženami) známější, jiné zase méně. Některé slibují radikální úbytek na váze v rekordně krátkém čase, jiné jen pár „deko“ týdně a za delší čas. Jednou z takových méně známých je i banánová dieta.

Slyšeli jste o ní? Pokud ne, netřeba se považovat za neznalce – najde se mnoho lidí, kteří se o této dietě dozvídají prvně až z těchto řádků. Pojďme si proto společně banánovou dietu představit a říci si více o jejích výhodách i nevýhodách. Jak už to totiž bývá, i tahle mince má dvě strany…

Banány prospívají zdraví

To není žádné tajemství. Banány se také odjakživa nosily nemocným lidem, protože zlepšují náladu a pozitivně působí na nervový systém. To jste věděli? Možná jste někdy byli v nemocnici a návštěva se ve dveřích zjevila s pomeranči a banány. Nyní už víte proč.

Mimo jiné banány obsahují celou řadu užitečných látek. Co se o nich až tolik neví, je skutečnost, že mají i čistící vlastnosti – odstraňují toxiny a stimulují práci střev. Banány jsou bohaté na vitamíny a také na draslík, který příznivě působí na metabolismus a stav pokožky.

Více o banánové dietě

„Ranní banánová dieta, také známá jako Asa-Banánová dieta, pochází od manžela a manželky z Japonska: Sumiko Watanabe je farmaceutka a expertka na preventivní medicínu. Její manžel Hamachi vystudoval tradiční čínskou medicínu a poradenství na Japan Body Care Academy,“ informuje deník webmd.com.

„Dieta vás vybízí k tomu, abyste jedli ovoce, uvědomovali si svůj hlad a sytost a večeřeli do 20:00.“

Plán také doporučuje, abyste šli spát o půlnoci, a zdůrazňuje důležitost dobrého nočního spánku a vedení dietního deníku.

Výhody a nevýhody banánové diety

Asi jako cokoli jiného přináší s sebou banánová dieta i určité stinné a světlé stránky. „Nevýhody této možná pro někoho naprosto neznámé diety jsou připisovány pouze nedostatku stravy (toto mínus se ale týká všech mono diet), takže lidé s různými chronickými onemocněními by měli být s touto metodou hubnutí opatrní,“ radí internetový web betterme.world.com.

Mezi výhody pak lze zařadit viditelný úbytek na váze, protože tato dieta patří k těm, které slibují výsledky již do několika málo týdnů.

Jak to funguje?

Jezte tři až pět banánů a vypijte tři až čtyři šálky mléka během dne. Schéma je takové: snězte jeden banán, vypijte sklenici mléka. Po 2 hodinách – opět banán, počkejte asi půl hodiny a znovu vypijte sklenici mléka.

Poslední banán by se měl sníst nejpozději v osm večer. Existuje ještě jedna varianta této diety: můžete kombinovat jedení čerstvých banánů se smoothie z banánu a mléka.

Zdroj: webmd.com, betterme.world.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz