Halina Pawlowská si dietní recepty vylepšuje čedarem a slaninou

Zdroj: Profimedia

Halina Pawlowská si sama ze sebe umí udělat legraci snad v jakémkoli ohledu. Velmi často se v médiích naráží na její postavu a ona sama bere s humorem i toto téma. Nikdy podle svých slov vychrtlá nebyla a nikdy nebude, na druhou stranu se už ale v životě pokoušela nějakou tu dietu držet.

„Mě osobně kila tížila ještě před maturitou, a proto jsem odjela na kurz, abych byla krásnější. Pět hodin denně jsem cvičila, abych pak nedostala téměř nic k jídlu,“ vypráví Pawlowská ve svém pořadu Omeletky na Českém rozhlasu.

Halina problémy s váhou řešila podle svých slov několikrát cvičením, zkoušela také mnoho zaručených diet. Problém ale je, že si je občas trochu vylepšuje. S jednou z kamarádek si prý například mění recepty, které jsou zdravé a dietní, zároveň ale chutné, protože k nim přidají trochu čedaru, slaniny nebo smetany.

Největší životní vášeň

Jídlo Halinu Pawlowskou doprovází vždy, všude a ve všem. S oblibou se například směje tomu, že její největší vášní v životě je čtení, ani u toho ale nevynechá poznámku o tom, jak si ho užívá společně s konzumací svého oblíbeného pokrmu.

„Začala jsem číst asi v deseti letech. Největší rozkoš v mém životě byla číst a přitom jíst plundry, tedy plněné šátečky marmeládou nebo tvarohem,“ přiznala moderátorka a spisovatelka pro TV Nova. „Když se na mě podíváte, je vám jasné, že jsem toho přečetla fakt hodně,“ dodala s humorem.

„Já jsem nikdy nechtěla být jako nikdo. Ale od svých 14 let jsem tlustá, tak jsem držela různé diety, dramatické diety. Třeba v nemocnici jsem 14 dní hladověla. A to bylo příšerné. Pod lékařským dohledem,“ svěřila se Pawlowská v rozhovoru pro iDNES.

Dietu si umí vylepšit

„Moje kamarádka má stejně jako já problémy s váhou. Často si vyměňujeme různé recepty na zaručeně dietní pokrmy,“ popsala Halina v pořadu Omeletky. Jednou jí kamarádka prý v knize receptů ukázala jedno jídlo, které si zamilovala.

„Říkala jsem jí, že to asi muselo být bez chuti. A ona mi odpověděla, že docela bylo, dokud tam nepřidala slaninu, čedar a zakysanou smetanu,“ směje se spisovatelka. Dodává, že od té doby si s kamarádkou recepty vyměňují často a vždy si je dovedou trochu vylepšit.

Ačkoli Halina bere téma jídlo s nadhledem a humorem, na její webové stránce najdete řadu receptů, které si můžete dopřát i během hubnutí. Co třeba takové lehké cuketové kari s rýží? Pokud ale zrovna nehubnete, pochutnáte si určitě také na pikantním salátu z vepřového jazyka. Pawlowská má jednoduše každému co nabídnout, a právě proto je svými fanoušky tolik oblíbená.

Zdroj: iDNES, TV Nova, Halina Pawlowská, Český rozhlas

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz