Extra rychlá omeleta z hrníčku je ideálním začátkem dne

Zdroj: Shutterstock

Omeletu si tu a tam dopřejeme asi úplně všichni. Je to vděčná snídaně, které neodolají malí ani velcí. Omeleta je skvělá v tom, že si ji každý může připravit tak, jak mu nejvíce chutná.

Ne vždy ale máme dostatek času na to, abychom si omeletu připravili klasickým způsobem – tedy na rozpálené pánvi. Známe recept, díky kterému si tuhle dobrotu připravíte ještě o něco jednodušeji.

Vyzkoušejte rychlou omeletu z hrníčku

Pro chvíle, kdy třeba ráno zaspíte a nebudete si stíhat udělat snídani, vám tenhle recept na rychlou omeletu z hrníčku zaručeně přijde vhod.

Je to opravdu snadné a zároveň se nepřipravíte o oblíbené chutě, které máte tolik rádi. A má to ještě jednu výhodu – snížíte spotřebu tuku, takže recept bude ještě o něco zdravější.

Jak na to?

Připravte si větší hrníček, protože vejce při působení tepla zvětší svůj objem. Předejdete tak tomu, že by vám z hrníčku omeleta přetekla. Také se ujistěte, že se chystáte použít hrníček, který je vhodný do mikrovlnné trouby.

Poté do hrníčku vyklepněte vejce, osolte ho a opepřete dle chuti. Přidat můžete také to, co máte na omeletě rádi – na kostičky pokrájenou šunku, cibulku, papriku nebo zkrátka cokoli, co vám chutná.

Vše vložte do mikrovlnné trouby a nechte zahřát po dobu cca 30 vteřin. Během této krátké chvíle se vám připraví dokonalá omeleta. Tu pak stačí vyklopit z hrníčku a vychutnat si skvělou snídani.

Zdroj: tasty.co, simplyrecipes.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz