Elizabeth Hurley se vyhýbá cukru i alkoholu. Díky tomu se může stále vystavovat v plavkách

Elizabeth_Hurley
Zdroj: lev radin / Shutterstock.com

Bude jí 60 let, ale nikdo by jí to netipoval. Když se totiž Elizabeth Hurley ukáže v plavkách, všem spadne brada. A její instagram je plný fotek v bikinách, že to skoro až vypadá, že v nich tráví svůj život. Jak si udržuje krásnou postavu? Má na to pár triků.

Věku vzdorující celebrita tvrdě pracuje na udržení se ve formě a dodržuje přísnou dietu, která jí rozhodně prospívá. O jakou dietu se jedná? To prozradila v rozhovoru pro The Sunday Times v roce 2021.

Žádné polotovary

Všichni víme, že polotovary jsou vyrobeny z tuků, škrobů, přidaných cukrů a hydrogenovaných tuků a měli bychom se jim vyhýbat.

Většina z nás po nich ale občas sáhne. Ne však Liz, protože si je vědoma, že nejsou pro tělo přínosem.

„Konzumace stravy převážně složené z ultrazpracovaných potravin může vést k nárůstu hmotnosti v důsledku kombinace faktorů, včetně poskytování příliš mnoho kalorií, obvykle ve formě cukru a tuku. Tyto potraviny často postrádají vlákninu, která je důležitá pro to, abychom zůstali déle sytí,“ vysvětluje dietoložka Cheryl Mussatto.

Ne cukrům

Dalším „ne“ na seznamu hereččiných potravin jsou cukry.

„Já nejím sladkosti. Je snadné zkonzumovat více cukru, než si uvědomujete, proto je důležité číst etikety s přísadami,“ řekla herečka.

A za pravdu jí dávají výzkumy i již zmíněná dietoložka.

„Nahrazení potravin a nápojů s vysokým obsahem přidaných cukrů těmi bez přidaných cukrů, jako je ovoce, celozrnné snídaňové cereálie, řecký jogurt a nekalorické nápoje, může ušetřit stovky kalorií, aniž by to ovlivnilo množství jídla, které zkonzumujete,“ říká Mussatto.

A herečka toto dodržuje a ke každému jídlu přidává ovoce a zeleninu.

Minimum alkoholu a pobyt venku

U hereček je to velmi nevídaná skutečnost, ale Liz pije minimum alkoholu. Na večírcích ji se sklenkou v ruce přistihnete minimálně.

„Alkohol obsahuje téměř stejný počet kalorií na gram jako tuk – 7 kalorií na gram se nachází v alkoholu, zatímco tuk poskytuje 9 kalorií na gram. Pokud je vaším cílem snížení hmotnosti, může být užitečné snížit příjem alkoholu,“ podporuje i toto rozhodnutí dietoložka.

Alkohol navíc může vést k pocitům hladu a vlčímu přejídání.

A v neposlední řadě tráví herečka maximum času venku na čerstvém vzduchu. Jak sama uvedla, tak miluje zahradničení a je to pro ni terapie.

V nebi na Ibize

Díky výše zmíněným trikům vypadá herečka ve svém věku naprosto božsky a nebojí se svou postavu ukázat.

Aktuálně poškádlila své fanoušky fotkami z Ibizy, kde si užívá dovolenou. Video, na kterém je na pláži v modrých plavkách, vzalo všem dech.

„V nebi. Ibiza Bikini,“ napsala k videu, na kterém si užívá sluníčka a moře.

Plavky, které ponechávaly jen málo prostoru představivosti, jen podtrhly její štíhlou a dokonalou postavu. Nyní však již víte, že se jedná o postavu tvrdě vydřenou.

Zdroj: Express, Instagram, EatThis, NotThat, Yahoo! news,

Autor: Soňa Jiroutová

Přidat na Seznam.cz