Dokonale vychlazené pivo i limonády. Víme, jak toho docílíte rychleji než kdy dřív

Zdroj: Shutterstock

V létě je to jasné, v lednici je potřeba neustále mít zásobu pití, protože jedině tak uspokojíte svou žízeň. Ale některé nápoje jsou při pokojové teplotě v podstatě nepoživatelné a i na podzim je třeba myslet na to, abychom měli doma vždy něco chlazeného. Pivo a slazené limonády jsou toho příkladem.

Není nad vychlazené pivo nebo nad orosenou sklenici Coca-Coly. Jenomže někdy zkrátka vychladit pití člověk zapomene. Nebo se ohlásí nečekaní hosté a vy máte v lednici poslední plechovku. Jak potom nápoje rychle zchladit?

Samozřejmě můžete podávat pití s ledem, ale u mnoha nápojů to není úplně vhodné, navíc led není tak efektivní, jak byste si přáli. A pět minut v lednici opravdu nic nezachrání. Co teď?

Doma máte všechno potřebné

Není snad nic horšího než teplé pivo. Hostům nemůžete takovou věc nabízet. A navíc přijedou s dětmi, jenomže vy nemáte v lednici žádnou limonádu. Co teď? Přichází panika a vy už si pomalu připravujete omluvnou řeč.

To ale není třeba. Na ochlazení nápoje, a to dokonce tak, že bude plechovka či láhev dokonale orosená, stačí jen pár minut. A není třeba mít doma nic speciálního. Stačí vám jen dvě věci: Papírové ubrousky a mrazák.

Láhev nebo plechovku s pitím obalte do papírových ubrousků, které mírně navlhčete. Je potřeba, aby se přilepily k láhvi, ale zároveň, aby nebyly mokré příliš a netrhaly se.

Takhle zabalené pití vložte do mrazáku. Možná si říkáte, že se pleteme a měli jsme na mysli lednici, ale skutečně myslíme mrazák. Ničeho se nebojte, stačí 15 minut a pivo či limonáda budou dokonale vychlazené.

Jak to funguje?

Možná se ptáte, jestli existuje nějaké vědecké vysvětlení, které by záhadu rychle chlazených nápojů objasnilo. Jedno tu je. A dokonce velmi jednoduché. Žádné složitosti nečekejte.

Podle bussinesinsider.com se voda z papírového ubrousku velmi rychle odpaří. Tím pádem vznikne kolem láhve v mrazáku téměř okamžitě led. Ten velmi rychle ochlazuje nápoj uvnitř láhve či plechovky.

Opravdu tak stačí jen 15 minut. Než hosté zaparkují před vaším domem, bude na stole sklenice s oroseným nápojem pro každého z nich. Tedy za předpokladu, že bylo v mrazáku dost místa.

Ideální na každou párty

Ať už je léto, nebo zima, tenhle postup je vždycky ideální. I když venku padá sníh a mnoho lidí si myslí, že k zimnímu období patří spíše teplý čaj, pivo se přece může pít kdykoli a kdekoli.

Nepřeplňujte si tedy zbytečně chladničku plechovkami s nápoji, které jen zabírají místo. Myslete na to, že stačí, aby se hosté ohlásili 15 minut předem. Pokud plánujete větší párty, je třeba si pamatovat, že v mrazáku musí být dost místa.

Vaši přátelé budou chlazenými nápoji okouzleni natolik, že na další párty jich přijde ještě mnohem víc. Nakonec se z vás stane doslova světový hostitel. A to všechno díky jednoduchému triku s papírovými ubrousky.

Zdroj: thekitchn.com, pollbest.com, mashed.com
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz