Dívčí talíře: Trend, jenž ovládl sociální síť. Teď si z něj lidé utahují

Zdroj: Shutterstock

Trend dívčích večeří, nebo také dívčích talířů se v poslední době rozmohl především na sociální síti TikTok. Hlavně mladé ženy tam sdílí obložené talíře, na kterých se objeví obvykle sýr, chléb a zelenina.

Trend původně vytvořila tiktokerka Olivia Maher. Ta sdílela patnáctivteřinové video, na kterém má na talíři sýr, třešně, krekry, nějakou tu zeleninu a kousek chleba.

Ideální večeře rolníků

„Ve středověku jedli jenom chleba a sýr. Mnoho lidí si myslí, že to bylo strašné. Ale podle mě je to ideální jídlo,“ říká Olivia ve svém videu. Dodává, že se rozhodla jídlu říkat „rolnická večeře“ nebo také „dívčí talíř“.

Olivia nejspíš netušila, co svým videem vyvolá. Její audio totiž začalo velmi rychle využívat velké množství lidí, kteří mají stejný názor jako ona. Takových dívčích talířů se tak na tiktoku objevila záplava.

Z trendu se stala parodie

Mnoho dívek, ale překvapivě také mužů, začalo sdílet podobná jídla na svých profilech. Někteří na talíři kombinují skutečně pouze sýr a chléb, jiní přidávají ovoce a zeleninu.

Jenomže po čase se u původního zvuku začala naopak objevovat videa, na kterých je na talíři maso s hranolky, rýže, omáčky a celá řada dalších velmi vydatných jídel.

Lidé si začali dělat z původního videa legraci a ukazují, že zatímco ve středověku rolníci skutečně neměli moc na výběr, dnes je jiná doba. Z trendu se tak po čase stalo úplně něco jiného, než co zaznamenával na začátku.

Zdroj: TikTok, People, Kitchen, The Messenger

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz