Delikátní omáčka pro psy: Polijte jí granule a vraťte vašemu mazlíčkovi chuť k jídlu

Zdroj: Shutterstock

Existuje celá řada důvodů, proč byste psovi měli jednou za čas udělat na jeho granule speciální omáčku. Kromě toho, že svého zvířecího mazlíčka milujete a chcete, aby mu chutnalo, jsou to především zdravotní důvody. Poradíme vám, jak a z čeho ji připravit.

Možná váš pes ztratil chuť k jídlu, je stále hubenější a žere jen minimálně. Konzervu s masem si sice dá, granulím se ale vyhýbá. Omáčka mu je může dochutit a pomůže s tím, aby se pes opět naučil suché krmení žrát.

Dalším důvodem mohou být problémy s trávením, které pes má kvůli hltání. Pokud mu omáčkou granule zjemníte, i tato komplikace zmizí. Nemluvě o tom, že zjemnění jídla pomůže psům také s dentálními problémy.

Maso i zelenina

Omáčka na granule je pro psy chutná, ale zároveň je také plná vitamínů a dodá jim vše, co ve své stravě potřebují mít.

Na její přípravu budete potřebovat lžíci kokosového oleje, 2 kuřecí prsa, 200 gramů kuřecích jater, mrkev, čtvrt hrnku zelených fazolí a 3 hrnky vody.

Na pánvi rozehřejte kokosový olej a přidejte do něj kuřecí maso i játra. Orestujte vše dozlatova přidejte mrkev a fazolky a zalijte vše vodou. Pak nechte směs 30 minut vařit.

Dokonalá omáčka pro psy

Po půl hodině vaření sundejte pánev z plotny, celou směs nalijte do mixéru, nebo ji rozmixujte ručním mixérem dohladka. Pokud se vám zdá omáčka příliš hustá, přidejte podle potřeby vodu.

Vznikne vám hnědá směs, která svou vůní psa přiláká a bude po vás skákat ještě dřív, než mu ji nalejete na granule. Nechte ji ale nejprve řádně vychladnout.

Pokud vám nějaká směs zbyde, můžete ji uchovávat v lednici i tři dny, vždy ji ale vyndejte půl hodiny před podáváním psovi, aby nebyla ztuhlá a dala se na granule krásně nalít.

Zdroj: Rover, Fun Dog Fitness, Top Dog Tips

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz