Daniela Šinkorová v minulosti zhubla 17 kilo. Čistila si tělo zeleninou

Sinkorova
Zdroj: Nextfoto

Každé hubnutí nemusí být korunováno obdivem okolí. Své o tom ví herečka Daniela Šinkorová, která před lety po radikální změně vzhledu schytala kritiku ze všech stran. Ona se však cítila dobře.

Šinkorová nikdy nebyla obézní, přesto se rozhodla hodně zhubnout a tajně

Ženy řeší stárnutí různě a Šinkorová měla zřejmě pocit, že když výrazně zhubne, tak také omládne. To se ale nestalo a po úbytku 17 kg tak žena, která si získala popularitu jako Gita z Ordinace v růžové zahradě, spíše musela vysvětlovat, že není vážně nemocná. Ale ani v tom okamžiku svou proměnu nestopla.

Podle jejích slov však hlady nijak netrpěla, jen přestala jíst přílohy a nenápadně doma začala měnit potraviny v lednici a nahrazovat je zdravějšími. Tajně potom v ložnici cvičila.

V jejím podání je hubnutí vlastně docela jednoduchá věc bez drastických diet a hodin trávených v posilovně. Když se po změně vzhledu ukázala na plese, tvrdila ale podle Aha, že drží speciální dietu na pročištění organismu a jí jen několik kousků zeleniny denně.

Šinkorová popsala, že vždy, když v minulosti chtěla hubnout, nepodařilo se jí to. Proto to tentokrát dělala tajně a po měsíci a půl váha začala jít rychle dolů.

Podezření na anorexii dlouho vyvracela

Herečka byla spíše dotazována na anorexii, než aby ji novináři chválili, jak dobře vypadá, ale jí to nijak nevadilo. Údajně poslouchala své tělo a tomu takový stravovací režim plně vyhovoval.

Jako jeden z důvodů své proměny uváděla i získání lepších divadelních rolí, které přejí spíše hodně štíhlým herečkám.

Postavu si hlídá

Za nějaký čas se vrátila z dovolené na Sardinii a bylo vidět, že jí mořský vzduch a středomořská strava prospěly a pár kilo navíc jí vrátilo ženské tvary. To ale herečka nechtěla a znovu se snažila vrátit k původní „vysněné“ postavě, která se údajně líbí i manželovi, který ji žádal, aby víc nehubla.

Jak ji přibývaly roky, v rozhovorech uváděla, že není lehké ani pro ni udržet si štíhlou postavu, protože metabolismus je stále pomalejší a ani nadšení pro cvičení jí nevydrželo a zůstala jen u jógy.

Tvrdila však, že jí i svíčkovou a knedlíky, jen si dopřává menší porce.

Pomohl i estetický zákrok

Problém musela vyřešit i s obličejem, protože úbytek váhy znamenal ztrátu tuku. Nechala si aplikovat kyselinu hyaluronovou. Na Botulotoxin si netroufla, protože mimiku obličeje považuje za nezbytnou součást své profese.

Ženám, které se zajímaly o její štíhlou postavu jen doporučila, aby poslouchaly své tělo, jako to udělala ona, protože to, co fungovalo na hubnutí u ní, nemusí vyhovovat dalším lidem. Uvedla, že místo příloh jedla suchary, které jí dokonce zachutnaly. Omezila sůl a jedla více zeleniny a libového masa. Chodila na procházky, pracovala na zahradě. Nezapomněla se odměňovat a to, co ušetřila za jídlo, investovala do věcí, které jí udělaly radost.

Zdroj: Aha, iDnes, Blesk pro ženy

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz