Daniela Písařovicová se v 90. letech hlásila do Miss České republiky. Poté přibrala přes 20 kilogramů

Zdroj: Nextfoto

Daniela Písařovicová se mohla vydat na dráhu modelky nebo třeba muzikálové zpěvačky. Místo toho ale dala přednost vzdělání a televizní obrazovce. Jak se ukázalo, nebyla to vůbec špatná volba.

Nic to ale nemění na tom, že Daniela na střední škole toužila předvádět jako modelka. Dokonce se několika soutěží krásy zúčastnila. Nakonec si ale v životě našla jiný cíl. Jak přiznává, život není o tom, jestli máte někde špíček navíc.

Lákalo ji pozlátko opečovávané princezny

Když byla Daniela na střední škole, asi jako mnoho dívek si přála stát se modelkou. Modelkou chce být v dětství asi každá holčička a Daniela Písařovicová nebyla v tomto směru jiná. Přiznala, že ji lákalo ono pozlátko krásného světa opečovávané princezny, která má možnost cestovat po světě.

Dokonce se zúčastnila celkem tří soutěží krásy. Málokdo o Daniele ví, že se dokonce v roce 1997 zúčastnila i Miss České republiky, kde se ale bohužel nedostala do finále. Tuto zkušenost dva dny oplakala.

Sny se rozplynuly, když přibrala 25 kg

Po zkušenosti v Miss České republiky, kde Daniela neuspěla, si dala nový cíl. Myslela si, že až bude studovat v Praze vysokou školu, obejde agentury a podaří se jí prosadit v modelingu. Místo toho se ale stalo něco jiného. „Když jsem se konečně dostala do Prahy, abych objevovala velký modelingový svět, ztloustla jsem, a tím jsem jako modelka skončila,“ svěřila se Písařovicová v rozhovoru pro deník iDNES.

Vzápětí se přiznala, že přibrala 25 kilogramů, což už bylo na její postavě znát. Na otázku, jak k tomu došlo, se Daniela rozpovídala o tom, jak na střední škole byla na pokoji s pěti dalšími děvčaty a všechny držely dietu. „Byla to taková davová psychóza. Jedna s tím přišla a už jsme to měly všechny. Takže já snídala a obědvala a odpoledne už jsem nejedla a jen pila čaje.“

Jak se jí podařilo zhubnout?

Pokud se na Danielou Písařovicovou podíváme dnes, můžeme obdivovat její krásnou štíhlou postavu. Jen málokdo by hádal, že se svého času potýkala s nadváhou a kilogramy navíc. Jak se jí tedy podařilo zhubnout?

„Když jsem začala pracovat v televizi, najednou nebyl čas řešit, co a kdy můžu jíst a kila pak šla sama dolů. Že mám čas večeřet až v půl osmé po Událostech? Dřív bych si nedovolila jíst tak pozdě, ale najednou mi nic jiného nezbylo. Dneska už jídlo neřeším. Snažím se jíst pravidelně a možná jsem se smířila i s pár kily navíc. S věkem mi došlo, že život není jen o té fyzické schránce,“ rozpovídala se pro server.

Dokonalost možná existuje, ale není potřeba

Daniela Písařovicová se dostala do bodu, kdy přestala řešit svoji postavu a má se ráda taková, jaká je. Na otázku týkající se její váhy odpověděla, že se neváží, protože doma váhu ani nemá.

„Převažuji se jen u rodičů. Naposledy jsem měla 61 kilogramů. Což je vzhledem k mé výšce v pohodě. Na svém těle samozřejmě nějaké nedostatky také vidím, ale to vidí asi každá žena. Proč se v tom ale rýpat. Dokonalost možná existuje, ale není potřeba tady dávat nějaké vzory, že pokud někdo nemá postavu 90-60-90, tak je to špatně. Jde opravdu o náš vnitřní pocit a o to, abychom se cítili dobře,“ svěřila se v rozhovoru pro web Zivotvcesku.cz.

Zdroj: iDNES, Zivotvcesku.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz