Dagmar Havlová kdysi trpěla kolísáním váhy. Když má dnes na něco chuť, dá si psí piškoty

Zdroj: Profimedia

Na své okolí působí suverénním a sebevědomým dojmem, je stále usměvavá a plná energie. Dagmar Havlová je žena, která toho ve svém životě už zvládla opravdu hodně. Stres, který na sebe během let nakupila, si v jejím životě ale vybral svou daň a Dagmar se kdysi potýkala s problémy, o kterých dnes málokdo ví.

Jsou to už roky, kdy se herečka a bývalá první dáma České republiky potýkala s váhovými výkyvy, teprve nedávno se ale odhodlala o svých problémech promluvit. Přiznala, že kdysi bojovala s onemocněním štítné žlázy.

Jenomže to samo o sobě nezpůsobilo největší problémy. Byl to právě stres, který ve spojitosti s tímto nepříjemným problémem udělal Dagmar na čas ze života peklo. V minulosti se tak podle časopisu Rytmus života pro ženy potýkala s opravdu velkými nepříjemnostmi.

Speciální dohoda s krejčovou

Havlová bojovala s velkými výkyvy váhy, aby ale veřejnost nic nepoznala, měla dokonce speciální dohodu se svou krejčovou. Nechávala si totiž šít šaty raději v několika velikostech.

„Někdy i ve třech velikostech. Šaty jsem si nechávala šít od mé kamarádky, dámské krejčové, z kvalitních látek, které jsem kupovala v cizině, a vždy jsem jí řekla, aby je ušila v několika velikostech od 36 do 42,“ svěřila se. Velký vliv na její změny váhy měl stres.

„Jeden den jsem byla tak zavodněná, že jsem měla obličej, jako bych ho strčila do včelího úlu. A druhý den jsem byla zase splasklá, a tak to bylo i s tělem. A také se k tomu přidalo to, že jsem na Hradě byla velmi nervózní a chodila jsem strašně jíst. Zajídala jsem nervozitu,“ přiznala se pro Blesk.

Dnes už se nebojí mluvit

Dříve se Havlová za své problémy styděla, nakonec se jí nad nimi ale podařilo zvítězit, a i když ví, že jen malá chybička v jejím životě by mohla znamenat návrat do těžkých dob, už se nebojí o svých problémech mluvit.

„Ráda bych všechny, co se v takové situaci ocitnou, podpořila a dodala jim sílu to změnit, nebát se vyhledat odborníka a svěřit se mu se svými problémy,“ prozradila podle Rytmu života v rozhovoru. V současné době jsou její největší achillovkou prý dezerty.

I když si ale někdy zahřeší, už ví, jak má jednat, aby se problémy s kolísáním váhy nevrátily. V současné době spoléhá Havlová především na probiotika. Přiznává ale, že někdy, když má na něco chuť, společně se svým domácím mazlíčkem se láduje psími piškoty.

Zdroj: Časopis Rytmus života pro ženy, OnlyU, Blesk

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz