Co se stane, když přestanete snídat? Riskujete mnoho potíží

Zdroj: Shutterstock

Velmi často se říká, že snídaně je nejdůležitějším jídlem celého dne. Mnoho lidí ale po ránu vůbec nesnídá, nebo se spokojí s něčím malým. Jsou tu i tací, kteří v rámci snídaně po ránu vypijí pořádný hrnek kafe.

Zatímco někdo si neumí představit, že by nesnídal, jiný to má právě naopak –⁠ nedokáže do sebe po ránu dostat jediné sousto. Co se stane s vaším tělem, když přestanete snídat?

Začnete přibírat na váze

Pokud den nezačnete vydatnou snídaní, riskujete, že začnete přibývat na váze. Uvědomte si, že vaše tělo hladoví celou noc. Pokud mu ráno nedodáte energii prostřednictvím jídla, začne toužit po sladkých a tučných věcech.

A jakmile tělo dostane hlad, je vysoce pravděpodobné, že sníte něco, co budete mít po ruce, aniž byste si všímali kalorií. To může vést k nárůstu hmotnosti.

Zpomalí se metabolismus

Vaše tělo hladovělo během celé noci. Když vynecháte první jídlo dne, funkce těla se ještě více zpomalí, aby si uchovalo palivo pro svůj chod. Dojde tedy ke zpomalení metabolismu. Kvůli tomu nebude vaše tělo schopno spalovat kalorie, což povede k hromadění tuku. Vydatné jídlo hned po ránu však může váš metabolismus naopak nastartovat a může to být výrazná pomoc při hubnutí.

Riskujete migrénu

Asi každý z nás už někdy zažil migrénu –⁠ silnou bolest hlavy, na kterou prášky zpravidla nezabírají a která je doprovázena nevolností, či dokonce zvracením. Napadlo by vás, že tím, že vynecháte snídani, vlastně riskujete, že se u vás migréna objeví?

„Pokud ráno nejíte, tělo uvolňuje určité hormony, aby vykompenzovalo nízkou hladinu cukru. Tento proces se nazývá hypoglykémie. Zatímco tento proces vyrovnává hladiny cukru, má vedlejší účinky –⁠ vede k náhlému zvýšení krevního tlaku, který následně způsobuje bolesti hlavy a migrénu,“ informuje deník tatahealth.com.

Studie ukazují, že lidé, kteří pravidelně vynechávají snídani, mají vyšší riziko, že budou trpět častými bolestmi hlavy a migrénou.

Zvýší se riziko rakoviny

Když vynecháte snídani, je vysoce pravděpodobné, že chybějící jídlo následně během dne doženete. Tělo bude mít daleko větší hlad a vy budete mít tendence se přejídat. To vede k vyššímu riziku obezity. Podle některých studií je vyšší riziko obezity zároveň vyšším rizikem vzniku rakoviny.

Zdroj: tatahealth.com, eatthis.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz