Cibule nejen na vaření: Pomůže s třískou a odradí mravence. Můžete ji využít v domácnosti netradičním způsobem

Zdroj: Shutterstock

Na první pohled obyčejná cibule ani zdaleka není tak obyčejná, jak ji mnoho lidí vnímá. Pro nás je to základ kuchyně. Nedílná součást mnoha receptů a zároveň zelenina, která je laciná a dostupná po celý rok.

Většina z nás používá cibuli jen v kuchyni. Skvěle se hodí do základu mnoha pokrmů, přidáváme si ji ke guláši, muži ji milují s tlačenkou. Napadlo by vás ale využít cibuli i jinde doma než jen v kuchyni?

Odpuzuje hmyz

Web thesecretyumiverse.wonderhowto.com radí použít cibuli jako přírodní repelent proti hmyzu. Asi nikdo nemá rád štípance, že?

Možná vám ta představa není příjemná, protože nechcete „vonět“ po cibuli, ale jakmile se ocitnete někde u táboráku nebo u vody a nebudete mít po ruce repelent, přijde vám cibule vhod.

To jediné, co pro klid od veškerého hmyzu musíte udělat, je potřít si půlkou rozkrojené cibule kůži nebo oblečení.

Zklidňuje bodnutí

Štípanec od komára, vosy nebo včely patří k letnímu období a ne vždy se mu lze úplně vyhnout. Když už se stane, výsledkem je bodnutí, které svědí.

Proti svědění je cibule skvělý pomocník. Stačí ji vetřít do postiženého místa na těle, během chvíle dojde ke zklidnění podrážděné pokožky.

Uvolňuje třísky

Asi každému z nás se někdy stalo, že si po práci se dřevem domů odnesl třísku. Někdy jde vytáhnout lehce, jindy se potvora v kůži drží doslova zuby nehty.

Pokud si nechcete brát na pomoc pinzetu nebo ostrou jehlu, přiložte kousek cibule na místo, kde se skrývá tříska, zalepte a nechte tam cibuli alespoň hodinu. Jakmile cibuli sejmete, měla by jít tříska krásně ven.

Odradí mravence

Máte doma nezvané hosty v podobě mravenců? Jedním z přírodních způsobů, jak se jich zbavit, je položit na jejich oblíbená místa plátky cibule.

„Na místa, kde se mravenci shlukují a na jejich cestičky položte misku s několika plátky cibule, její pach je odradí,“ doporučuje ba-bamail.com.

Zabrání námraze na čelním skle

Použití cibule se neomezuje jen na kuchyni a vlastně se neomezuje ani na domácnost. Použít ji totiž můžete i venku, konkrétně na vašem autě.

Také vás dokáže rozčílit, když ráno spěcháte do práce a musíte se zdržovat škrábáním námrazy na skle? Zkuste večer předtím rozkrojit cibuli a sklo jí potřít.

Zdroj: thesecretyumiverse.wonderhowto.com, ba-bamail.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz