Chris Pratt dodržoval kdysi riskantní dietu založenou na náboženství

Zdroj: Tinseltown / Shutterstock

V roce 2014 ho časopis People umístil do žebříčku nejvíce sexy mužů světa. Chris Pratt se proslavil především hlavní roli ve filmu Strážci galaxie a nejedné ženě se z něj i dnes podlamují kolena. Bývaly ale i doby, kdy se sebou nebyl spokojený. V roce 2019 se například pokoušel zhubnout, a držel proto takzvanou Danielovu dietu.

Danielova dieta má základ v náboženství. Jedná se o 21 dní veganského půstu, který je založen na příběhu z knihy Daniel. Jde o jednu z knih Starého zákona pocházející pravděpodobně z 2. století před naším letopočtem.

Pro věřící i ateisty

Ačkoli základ má v náboženství, v minulosti se mnohokrát prokázalo, že dieta skutečně funguje, a začali ji proto dodržovat i lidé, kteří v Boha nevěří. Chris Pratt každopádně vnímá právě i náboženskou podstatu celého procesu, sám je totiž silně věřící, píše Men’s Health.

V knize Daniel je celkově 5 veršů, které se věnují stravě. Daniel, oddaný své víře v Boha, odmítá bohaté jídlo nabízené králem, jako je maso, mléčné výrobky a víno. A na podobném principu funguje i dieta.

Během 21 dní si člověk může dopřávat hodně ovoce a zeleniny, doporučovány jsou hlavně luštěniny. Dojde tím k detoxikaci těla a člověk by se měl podle všeho cítit fyzicky i psychicky silnější. Navíc dieta slibuje výrazné ubývání kil.

Co říkají experti?

Chris Pratt sdílel v roce 2019 informace o svém hubnutí na sociálních sítích. Podle serveru Muscle and Fitness se objevilo mnoho pozitivních komentářů a řada fanoušků herce následovala.

Co si ale o dietě myslí odborníci? Podle všeho má mnoho negativních stránek a stojí silně za zvážení. Dieta je především riskantní pro lidi s omezenou imunitou nebo pro ty, kteří mají nějaké dlouhodobější zdravotní problémy, píše Healthline.

„Dieta postrádá mnoho látek, které lidské tělo potřebuje k normálnímu životu. Je tak sice možné, že člověku pomůže zhubnout, může být ale také velmi nebezpečná,“ říká dietoložka Liz Weinandy.

Zdroj: Muscle and Fitness, Men’s Health, Healthline

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz