Chris Hemsworth kvůli roli trosečníka zhubl 15 kilogramů. Jedl jen 500 kalorií denně

Zdroj: Profimedia

Chris Hemsworth nedávno oslavil své 40. narozeniny. Filmový Thor vypadá i ve svém věku skvěle, samozřejmě to ale není zadarmo. Herec na sobě pravidelně dře a ve svém životě už vyzkoušel celou řadu diet.

V roce 2015 si Chris zahrál hlavní roli ve filmu s názvem V srdci moře. Aby se mohl stát trosečníkem, musel tehdy dodržovat speciální dietu. A sám přiznal, že by nikomu nic podobného nikdy nedoporučil.

15 kilo dolů

Herec se tehdy musel z Thorovy váhy dostat na váhu trosečníka, což znamenalo shodit minimálně 15 kilogramů. A to se mu nakonec také podařilo.

Aby toho ale docílil, jedl po několik týdnů pouze 500 kalorií denně, píše Entertainment. „Musel zhubnout výrazně, ale také poměrně rychle. A zároveň jsme ho nechtěli vystavit žádnému zdravotnímu nebezpečí,“ řekl tehdy režisér snímku Ron Howard.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Chris Hemsworth (@chrishemsworth)

Strava herce se skládala obvykle z jednoho vajíčka denně a nějaké té zeleniny k tomu. Pít mohl podle webu Daily Mail pouze vodu, nemohl si tehdy dopřát ani kávu.

Dieta, kterou by nedoporučil

Sám herec sdílel tehdy na svém instagramu příspěvek, ve kterém se svou novou trosečnickou postavou pochlubil. Zároveň ale napsal, že by dietu nikomu rozhodně nedoporučoval.

„Právě jsem prošel novým dietním a tréninkovým programem s názvem Ztracen v moři. Nedoporučuji,“ napsal herec ke své fotce. Ačkoli dieta byla podle jeho slov velmi náročná, nakonec se vyplatila a on se stal dokonalým trosečníkem, kterého fanoušci ve filmu ocenili.

Zdroj: Instagram, Radio Times, Daily Mail, Entertainment

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz