Sharon Osbourne zhubla po injekčním přípravku 13 kg. Lék ji ale změnil

Sharone_Osbourne
Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

V poslední době se v Americe velmi diskutuje o léku zvaném Ozempic. Jednou z těch, která tento injekční přípravek vyzkoušela, je i Sharon Osbourne. Jaké má zkušenosti?

Ozempic vznikl již v roce 2012 a měl pomáhat s léčbou lidem trpícím 2. stupněm cukrovky. Když však v roce 2017 testy potvrdily, že snižuje i hmotnost, rozjel se prodej přípravku ve velkém.

Celebritami opěvovaný i kritizovaný

Povědomí o tomto léku je vyšší i díky celebritám, které po něm zhubly. Například Kim Kardashian zhubla díky léku na diabetes 16 kg za 3 týdny.

K Ozempicu se však kriticky vyjádřil například herec Mark Wahlberg. „Ať si každý dělá, co chce. Ale já vždycky povzbuzuji lidi k tomu, aby správně jedli a cvičili,“ uvedl pro Independent a odsoudil užívání čehokoliv na hubnutí.

Konkrétně k Ozempicu se však vyjádřil naprosto odmítavě kvůli jeho vedlejším účinkům, mezi které patří patří průjmy, zvracení či bolesti hlavy.

První týdny prozvracela

Ke zkušenostem s lékem se přiznala i Sharon Osbourne, která popsala, jak ji lék změnil.

Důvodem, proč se odhodlala k injekcím, byla dle ní skutečnost, že celý život bojuje s váhou. U tohoto léku jí bylo řečeno, že si ho jen bude píchat a zhubne.

„Pro každého je to jiné, ale pro mě bylo prvních pár týdnů nudných, protože pořád jen zvracíš,“ popsala první zkušenosti.

Poté se již cítila v pohodě a neměla hlad. Po zdravotních problémech musela lék vysadit a už se k němu nevrátila.

„Tvůj žaludek se stáhne a ty se změníš,“ vysvětlila, proč ukončila jeho užívání s tím, že pomocí něho shodila přes 13 kilo.

Otevřenou otázkou však zůstává, zda dlouhodobé užívání Ozempicu nevede k nezvratnému poškození. Některé zkušenosti totiž ukazují, že užívání může narušit i psychiku.

Zdroje: Independent, NY Post

Autor: Soňa Jiroutová

Přidat na Seznam.cz