Bylinky pro krásu: Měsíček poslouží proti vráskám a levandule zklidní vaši pokožku

Zdroj: Shutterstock

Na bylinky sázely už naše babičky a dobře věděly, co dělají. Na jejich rady a léty prověřené postupy sázíme i dnes a máme-li tu možnost, chodíme si k babičkám pro radu. Proč si tedy neosvojit jejich triky, pokud jde právě o bylinky?

Už víme, že bylinky dokážou ulevit od bolesti. Že jsou skvělými pomocníky pro nachlazení. Že dokážou podpořit spánek, nebo naopak zabránit nespavosti. Co ale spojení bylinek a krásy? Jde to dohromady? Za nás rozhodně ano a vy se podívejte, jaké bylinky lze využít pro krásu.

Skořice pro zářivou pleť

Bez skořice si neumíme představit jablečný štrůdl nebo sladké sušenky, kterým je velmi těžké odolat. Mnoho lidí opomíjí, že skořice nejen krásně voní, ale má i řadu příznivých vlastností.

Je například bohatá na antioxidanty. „Skořice má větší antioxidační hodnotu než půl šálku borůvek,“ říká nutriční specialistka Keri Glassman pro everydayhealth.com.

Pravidelná konzumace skořice dodá vaší pleti zářivější vzhled. Pokožka v obličeji bude působit zdravějším a jasnějším dojmem.

Česnek pro krásné vlasy

I když po něm dech zrovna nevoní a nedoporučuje se tedy třeba na rande, kde chcete rozdávat polibky, pokud jde o vlasy, nějaký ten zápach mu určitě odpustíte.

Váš vlasový folikul potřebuje živiny, aby mohl produkovat husté a zdravé vlasy. Když nejíte ty správné, doplácejí na to vaše vlasy.

Potraviny s vysokým obsahem cysteinu – tedy aminokyseliny nacházející se v česneku, mohou pomoci oživit vaše folikuly a tím podpořit zdraví a krásu vašich vlasů.

Levandule proti podráždění pokožky

Voňavá levandule, která se často používá na zklidnění mysli, je skvělá i pro pokožku. Zklidní podrážděnou a zanícenou pokožku – například dermatitidu, suchost a jiné potíže.

Heřmánek proti akné

„Heřmánek s vysokým obsahem sloučeniny alfa-bisabolol pomáhá snižovat zánět, což zklidňuje akné, vyrážky a ekzémy,“ vysvětluje mindbodygreen.com.

O sloučenině je také známo, že díky svým zesvětlovacím vlastnostem usnadňuje změnu barvy způsobené spálením sluncem nebo akné.

Šalvěj na mastnou pokožku

Pokud trpíte na mastnou pleť, která má sklony ke vzniku akné a nevzhledných pupínků, neměla by vaší pozornosti uniknout šalvěj.

Šalvěj působí jako přirozený adstringent pro mastnou pleť náchylnou k akné. Je také bohatá na vitamín A a vápník – oba hrají hlavní roli při regeneraci buněk.

Měsíček proti vráskám

Měsíček lékařský obsahuje vysoké hladiny karotenoidů a flavonoidů, což jsou silné antioxidanty. Takže není žádným překvapením, že je skvělým pomocníkem, pokud jde o krásu.

Bylo prokázáno, že pomáhá rychleji se hojit rány, hydratuje a prokrvuje pokožku a zabraňuje zánětům.

Zdroj: everydayhealth.com, mindbodygreen.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz