Bylinkový horoskop: Tyto zázračné rostliny mějte vždy po ruce

Zdroj: Shutterstock

Bylinky jsou už odpradávna jednou z nejlepších prevencí celé řady nemocí, dokážou navíc také pomoci ve chvíli, kdy už člověka něco trápí. Ačkoli nejsou zcela náhradou doktorů a léčiv, dělají divy, což věděly už i naše babičky. Co ale možná netušily, je to, že každé znamení zvěrokruhu by se mělo zaměřit na trochu jinou kombinaci zázračných rostlin.

Čaj z lípy pomáhá na kašel, sušený jitrocel zase na otevřené rány. Základní znalosti o bylinkách se dají vyčíst skoro v každé knize či na internetu. Jenomže člověk nemůže mít doma zásoby úplně všeho.

Jednotlivá znamení by se tedy v době sběru měla zaměřit především na ty bylinky, které jsou nejdůležitější právě pro ně. Možná vás překvapí, jakou rostlinku hvězdy předurčily právě vám, pokud se ale budete horoskopem řídit, budete mít vždy po ruce lék přesně na to, co vás trápí.

Na imunitu

Z květů rostlin se většinou dělají čaje, které pomáhají jednak ve chvíli, kdy už člověka něco trápí, zároveň ale také jako prevence před problémy. Čaje pomáhají obvykle proti kašli a nachlazení, mohou mít ale blahodárné účinky i na zažívací ústrojí člověka.

Vodnáři, Panny, Kozorohové a Blíženci jsou lidé, kteří se narodili s nedostatkem imunity. Jejich tělo si s některými věcmi neumí poradit, a oni jsou tak hned nemocní a stále je něco trápí. Právě pro ty je vhodné mít doma zásobu květů lípy a akátu, nebo třeba pupeny břízy či vrby. Tyto bylinky pomohou od problémů a při pravidelném užívání posílí imunitu.

Proti bolesti

Lev, Býk, Beran a Střelec jsou znamení akční, která díky své povaze nevydrží na jednom místě, stále něco vymýšlejí a dostávají se do nebezpečných situací, ze kterých často nevyváznou bez zranění. Nějaká ta odřenina je u nich na denním pořádku, namožené svaly a klouby řeší téměř neustále.

Právě proto by měla mít tato znamení doma zásobu bylinek proti bolesti, ze kterých se dělají nejen čaje, ale také masti pomáhající s léčbou zranění. Někdy se bylinky pro zmírnění bolesti používají čerstvé, jinak ale doporučujeme nasušit si šalvěj, květ slézu nebo třeba listy bazalky a jitrocele.

Na psychické problémy

Není potřeba se dopovat prášky na nervy, které mají řadu vedlejších účinků. Váhy, Ryby, Štíři a Raci možná někdy mají pocit, že to jinak nejde, pravda ale je, že i v tomto případě přichází na řadu bylinky. Lidé narození v těchto znameních mají obecně větší tendenci věci prožívat a hodně se stresovat.

Negativní psychický stav se dá řešit pomocí některých rostlin, mezi které patří meduňka, mateřídouška, levandule nebo třezalka. Tyto bylinky pomáhají s celkovým zklidněním, lepším spánkem a úlevou od stresu. Samozřejmě ovšem platí, že pokud jsou vaše problémy vážnější, nikdy nespoléhejte pouze na babské rady a raději navštivte odborníka.

Zdroj: Tarot, Elite daily Anima mundi

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz