Billie Eilish je vegankou kvůli etickému přesvědčení. Potýkala se však s chybějícím minerálem důležitým pro tělo

Zdroj: DFree / Shutterstock

Billie Eilish není jen známou zpěvačkou, ale v poslední době také nejvyhledávanější dospívající hvězdou. Vlastním jménem Billie Eilish Pirate Baird O’Connell zaujme nejen svým hlasem, ale také výraznou image, pro kterou je snadno zapamatovatelná.

Mladá zpěvačka dlouhé měsíce boduje se svými songy, získává si mnohdy nechtěnou pozornost paparazzi i oblibu fanoušků po celém světě.

Od dvanácti let je veganka

Mladinká Billie se již ve svých dvanácti letech rozhodla, že bude veganka. Nejdříve nejedla jen maso, byla vegetariánkou.

Poté ale zašla ještě o kousek dál a už jako mladé děvče se stala vegankou. Ze své stravy tak vyřadila nejen maso, ale kompletně živočišné zdroje potravin.

„Stát se vegankou pro mě nebylo nic moc těžkého, protože maso v mém životě už předtím nebylo,“ cituje insider.com.

Co ji k tomu vedlo?

Co mohlo již tak mladou dívku dovést k myšlence, aby se vydala na cestu veganské stravy? Billie pro to má vysvětlení.

„Nastudovala si masný průmysl a jeho procesy a etiku, poté už nechtěla konzumovat živočišné produkty,“ píše thehill.com.

Nesešla z cesty

Ani po několika letech na veganské stravě nesešla z cesty a nadále se stravuje jen rostlinnými produkty. A vyhovuje jí to.

Billie pronesla, že má spoustu přátel, kteří normálně jedí maso i mléčné produkty a ona nechce a nemůže nikomu říkat, co by měl dělat.

Sama si ale stojí za tím, že nemůže jíst nic, k čemu bylo použito zvíře kvůli vědomí, co se ve světě zvířat děje.

Trpěla nedostatkem železa

Už jako dítě se díky absenci masa v jídelníčku Billie potýkala s nedostatkem železa. To naše tělo nutně potřebuje, protože má za úkol podílet se na produkci hemoglobinu.

Hemoglobin je protein napomáhající červeným krvinkám po těle rozvádět kyslík. Jakmile je železa málo, může dojít ke vzniku anémie.

Proto maminka známé zpěvačce podávala železo v rámci doplňků stravy, aby předešla nežádoucím zdravotním potížím. Železo Billie užívá i dnes.

Využívá svůj dosah

Billie má na sociálních sítích obrovský dosah. Sledují ji miliony a miliony fanoušků napříč celým světem. A tohoto faktu zpěvačka šikovně využívá.

Může totiž ovlivnit mnoho lidí a předat jim svůj názor. Sociální platformy proto využívá ke zvýšení povědomí týrání zvířat.

Svým fanouškům dokonce poměrně často sdílí různá videa týkající se masného a mléčného průmyslu.

Zdroj: thehill.com, insider.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz