Ben Cristovao představil sledujícím veganské chlebíčky. Sám maso nejí, protože nedokázal zabít slepici

Zdroj: Nextfoto

Ben Cristovao je bojovníkem za práva zvířat. Jí čistě veganskou stravu, nebylo tomu tak ale vždycky. K tomu, aby se vzdal masa a dalších živočišných produktů, ho přivedla netradiční situace.

Na své sociální síti se Ben v nedávné době pochlubil receptem na veganské chlebíčky.

Dočkal se pochvaly od svých fanoušků, kteří jsou rádi, že na instagramu rostlinnou stravu propaguje. Co ho ale vedlo k tomu, aby sám začal podobným způsobem jíst?

Nedokázal zabít slepici

Před několika lety byl Ben u kamaráda na farmě. Tam dostal výzvu, aby zabil slepici. Jenomže to nedokázal. Uvědomil si, že nedokáže živému tvoru ublížit. A následně se stal veganem.

„Kámoš, který má farmu, kde nechává zvířata volně dožít, mi ukázal, co ona skutečně cítí a jaká jsou. A pak mě postavil před situaci, ať si jedno zvíře zkusím zabít sám. Ten den jsem přestal jíst maso a veganství následovalo postupnými kroky,“ vysvětlil Ben v rozhovoru pro Deník.

Cristovao pro ExpresFM dále uvedl, že několik lidí za ním už přišlo s tím, že se díky němu stali také vegany. On má prý z každého podobného člověka velkou radost.

Veganské chlebíčky

Zdravou rostlinnou stravu propaguje hudebník i na svých sociálních sítích. V posledním příspěvku ukázal, jak dělá veganské chlebíčky.

Při jejich přípravě využil bezlepkový chléb, hummus s olivami, srirachu, sóju, tabasco a pórek. „Mám radost, ze i tady propaguješ rostlinnou stravu. Jen tak dál!“ vzkázala mu pod příspěvkem Alena Coufalová.

„Na tyhle tousty budu myslet celý den,“ připsal uživatel Karol. „Takovou snídani bych si dala líbit,“ doplňuje uživatelka s přezdívkou Slepičí zadek. Je tak vidět, že Ben má se svými chlebíčky velký úspěch.

Zdroj: Instagram, Jíme to, Deník, ExpresFM

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz