Ben Cristovao je vegan a bojovník za práva zvířat. Prostě nedokázal zabít slepici

Zdroj: Nextfoto

Ben Cristovao je nejen zpěvák, kterého proslavila pěvecká soutěž SuperStar, ale také tanečník a sportovec. Svůj život žije naplno a rád zkouší nové věci. Jednoduše nechce sedět na zadku a čekat, až umře. Také proto se dal na veganství.

Ben tráví většinu svého života na cestách a je neustále v jednom kole. Nedávno vydal novou desku s názvem PROTENKONTRAST, na které pracoval celé dva roky, a to na nejrůznějších místech po světě.

Kromě zpěvu se dal na sport a podnikání

Kromě zpěvu se profesionálně věnoval snowboardingu, v současné době je rovněž úspěšný v brazilském jiu-jitsu. Také se dal na podnikání v oblasti gastronomie.

Ze třetiny také vlastní podnik v pražských Holešovicích, který se jmenuje Výčep Kabelovna a za jeho konceptem stojí právě Ben Cristovao.

Veganská hospoda, avšak decentně

Jde o ryze veganskou hospodu, i když na první pohled může vypadat jako klasický výčep. Na tuto koncepci ho přitom přivedla jeho sestra Bianca. Při její návštěvě v USA, kde žije, vzala Bena do jednoho veganského podniku, jehož pojetí se mu velmi zalíbilo.

V Benově veganském podniku nikde na hosty nevyskakují nápisy, že jde o veganské jídlo. Prostě se to bere jako samozřejmost, i když si objednáte třeba svíčkovou. A jako v každé klasické hospodě si k ní můžete dát pivo.

Veganem je už několik let

Sám Ben Cristovao je také vegan, a to již šestým rokem. Primárně jej k tomu přivedl kamarád, díky němuž zjistil, že není důležité jíst maso, aby byl zdravý a silný. Kamarád ho vzal i na svou farmu, kde nechává dožít různá zvířata. Prý ať si zkusí zabít slepici. Ben to však nedokázal a uvědomil si, že má zvířata rád.

Nebyl to však jediný důvod. Jistým impulsem ke změně životního stylu byla také smrt dědečka na rakovinu střev. Vegansky se stravuje rovněž kvůli svému zdraví, taktéž mu nejsou lhostejná zvířata chovaná v klecích, ze kterých se pak zpracovává maso a další živočišné produkty. Nechce, aby umírala pro to, bez čeho se může v životě klidně obejít.

Po přechodu na veganské stravování se cítí lépe, líp mu funguje tělo a je i méně nemocný. Od té doby nemá problémy s depresemi a má celkově čistší hlavu.

Při cestování mu pomáhají aplikace

Mladý zpěvák hodně cestuje po světě, i tak pro něj není žádný problém téměř všude najít veganskou restauraci podle svých představ, kde by se mohl najíst. V tomto ohledu si velmi pochvaluje aplikace, například Happy Cow, díky nimž podniky nabízející veganské pokrmy najde.

I když zrovna na žádný nenarazí, rád se pobaví s kuchaři a požádá je, zda by mu mohli připravit veganské jídlo. Navíc tím začne konverzaci s místními a hodně se toho dozví.

Zdroj: whatnews.cz, lidovky.cz, stream.cz

Autor: Silvie Grulichová

Přidat na Seznam.cz