Zpěvačku Elis Mraz ponižoval kvůli váze i její přítel. Teď má dole 20 kilo

Zdroj: Nextfoto

Sympatickou zpěvačku Elišku Mrázovou můžete znát ze semifinále Hlas Česko Slovenska nebo z české národní soutěže Eurovision Song Contest, kterých se zúčastnila v letech 2020 a 2022. Sláva a popularita však má i svou stinnou stránku.

Mladá známá zpěvačka vystupující pod jménem Elis Mraz získala dokonce ocenění Objev roku v anketě Český slavík v roce 2014. Kromě účasti v pěveckých soutěžích moderuje se svým bratrem Daliborem pořad Ty Brďo!.

Za všech okolností vypadat dobře

Známá tvář však s sebou nese i svá úskalí. Celebritám se často stává, že široká veřejnost řeší nejen jejich osobní život, ale hlavně to, jak vypadají. Nejinak je tomu i v případě Elis, její postava by se totiž v žádném případě nedala popsat slovem štíhlá.

Sama zpěvačka přiznala, že s její výškou 160 centimetrů a váhou 90 kilogramů, ke kterým se kdysi projedla, je slovo „baculka“ na místě a vůbec ji neuráželo.

Vloni si však řekla „dost“ a pustila se do radikálního hubnutí poté, co se koukla na svou fotku v plavkách z její poslední dovolené.

Žádná drastická dieta

První, do čeho se pustila, byla absence alkoholu a zařazení více zeleniny do svého jídelníčku. Během prvních dvou týdnů se jí podařilo shodit pět kilo, avšak tím to také skončilo.

Proto se musela obrátit na odborníky. Dala na rady svého okolí a zvolila si hubnutí metodou Metabolic Balance.

Nejde o žádnou dietu, ale celkově o změnu životního stylu, při kterém se nepřibírá. Jídelníček je sestaven úplně na míru danému člověku podle rozboru jeho krve. Elis nedržela žádnou hladovku, přesto šla kila dolů jako po másle. Během necelého půl roku se jí podařilo shodit 20 kilogramů!

Kromě zhubnutí měla změna jídelníčku vliv i na její pleť, která se krásně vyčistila. Podle zpěvačky stačilo změnit tři věci – přestat si objednávat hotová jídla, nepít alkohol a pokud možno všude chodit pěšky.

Šikana a nátlak partnera

Elis Mraz si kvůli své postavě prošla také šikanou. Bohužel se v jejím případě nejednalo jen o „hejty“ ze strany médií a sociálních sítí.

Na problémy s váhou ji upozorňoval také její bývalý přítel. „Můj bývalý přítel mě vyloženě ponižoval, že jsem přibrala a už ho nepřitahuju. Musím říct, že tohle už je smáznuto. Lpěl na tom, abych zhubla, abych ho zase přitahovala,“ odhalila zpěvačka pro lifee.cz.

Možná právě proto, že si tím prošla na vlastní kůži a umí se tak vcítit do ostatních, zastala se nedávno na sociálních sítích své kamarádky, zpěvačky Markéty Konvičkové. Lidé se jí vysmívali za to, jak vypadá. Přitom jen málokdo tušil, že je oteklá v důsledku vážné nemoci.

Názory ostatních přestala řešit

Díky těmto zkušenostem si Elis srovnala své priority a své tělo už přestala tolik řešit. Snaží se brát vše pozitivně. „Já už tohle vůbec neřeším. Vždycky si řeknu: ‚Zeptala bych se toho člověka na názor?‘ A pokud si odpovím, že ne, tak ten názor neberu. Tohle jsem se naučila,“ odhalila zpěvačka, jakým způsobem se vypořádává s narážkami.

Elis prozřela také na sociálních sítích. Přiznala, že kdysi jí záleželo na názoru ostatních a snažila se svými příspěvky a fotkami zavděčit okolí. Dokonce přiznala, že když přibrala, přestala chodit na akce, aby se jí na to lidé neptali a nestihli ji vyfotit. Bohužel zpěvačka i další její vrstevníci patří do generace, která je zvyklá na hodnocení a sbírání lajků.

Konec dokonalým fotkám i emocionálnímu přejídání

Poslední roky jí to už přijde povrchní a zbytečné. Nevidí smysl v tom, udělat pěknou fotku, i když se zrovna necítí dobře, upravit ji a ukázat ostatním, kteří na tom také nejsou nejlíp. Proč ukazovat, jak skvěle vypadá a jak je její život dokonalý, když tomu tak zrovna vůbec není? To už naštěstí není pro ni.

Své výkyvy váhy navíc přičítala také emocionálnímu přejídání. Když zhubne, stane se něco extrémně stresového, přejídá se a kila jsou hned zpátky. Problém tedy nevidí v jídle, ale ve své hlavě. Poté, co přestala tolik lpět na tom, co si o ní kdo myslí, a začala jíst zdravě, se konečně cítí dobře.

Zdroj: blesk.cz, lifee.cz, tv.idnes.cz

Autor: Silvie Grulichová

Přidat na Seznam.cz