Zmírněte svou menstruační bolest. Přidejte si během cyklu na jídelníček tyto pokrmy

Zdroj: Shutterstock

Menstruace není pro ženy nic příjemného. Mnohdy ji provází bolesti, se kterými by si většina z nás nejraději jenom lehla a nic nedělala. Jenže ne vždy to jde. Některé pokrmy ale mohou trable trochu umírnit. Poradíme vám, jaká jídla během menstruace zařadit do jídelníčku.

Podle článku serveru ČTK z roku 2011 trápí bolestivá menstruace na světě více než 75 % žen. V mnoha případech je to něco, co člověk jen těžko ovlivní, někdy si ale ubližujeme samy tím, že jíme nesprávná jídla.

Během menstruace bychom měly vynechávat ostrá a kořeněná jídla, sůl, červené maso nebo třeba omezit alkohol a kávu. Jaká jídla by se ale naopak měla stát základním kamenem našeho menstruačního jídelníčku?

Zelená listová zelenina

Jako první radí server Be body wise zařadit do jídelníčku zelenou listovou zeleninu. Ideální je například špenát, polníček nebo rukola. Ty obsahují hodně vitamínu K, který je důležitý pro srážlivost krve a tím pádem mírní menstruační bolesti.

Zázvor

Jedním z častých příznaků menstruace je i bolest kloubů. Zázvor má protizánětlivé účinky a s tímto typem bolesti by si tak měl podle NDTV poradit. Zázvor se dá přidat do čaje, použít při pečení a využít i v omáčkách.

Server ale varuje, že by se to s jeho konzumací na druhou stranu nemělo přehánět. Doporučená denní dávka jsou 4 gramy zázvoru. Pokud ji překročíte, hrozí vám například pálení žáhy nebo bolest žaludku.

Ryby

Ryby jsou zdrojem bílkovin, železa a omega-3 mastných kyselin. To vše je pro tělo během menstruace velmi důležité. Ryby vám dodávají látky, které se s menstruační krví mohou vyplavovat z vašeho těla. Nejčastěji doporučovaným pokrmem je losos.

Hořká čokoláda

Hořká čokoláda obsahuje železo a hořčík. V obou případech jde o látky, které pomáhají se snížením menstruační bolesti. A pokud bude čokoláda s oříšky, jde podle serveru Flo health o tu vůbec nejlepší možnost.

Ořechy totiž stejně jako ryby obsahují omega-3 mastné kyseliny. Vědci podle serveru mluví o tom, že nejideálnější pro zmírnění menstruačních bolestí jsou mandle a kešu oříšky.

Zdroj: Be body wise, Flo health, NDTV, ČTK

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz