Zendaya je vegetariánkou proto, aby zvířata netrpěla. Paradoxně jí nechutná zelenina

Zdroj: Featureflash Photo Agency / Shutterstock

Je jí všude plno, v 25 letech sbírá jeden úspěch za druhým. Zendaya začínala jako dětská modelka, dnes je uznávanou herečkou a zpěvačkou. Za sebou má role ve velkofilmech jako Duna nebo Spider-Man: Bez domova. Je také hvězdou seriálu Euforie.

Vegetariánkou kvůli lásce ke zvířatům

Zendaya se také zajímá o různé charitativní projekty, a právě láska ke zvířatům ji už v 11 letech přivedla k vegetariánství, aniž by to považovala za módní trend. Impulsem pro toto rozhodnutí byl okamžik, kdy projížděla kolem jatek na výletě se svým otcem.

V okamžiku, kdy viděla velké množství zvířat, která čekala na porážku, jí došlo, že maso nejsou jen úhledné balíčky v supermarketu, ale že jde o zvířata a jejich zabíjení.

A od toho okamžiku se rozhodla maso ze svého jídelníčku vynechat. Měla to ale trochu složitější, protože nemá ráda zeleninu a tak musí být v sestavování jídelníčku hodně kreativní.

Pro Cosmopolitan uvedla: „Jsem vegetariánkou, která nemá moc ráda zeleninu – je to náročné!“

Podobně ji citoval i magazín People: „Mým hlavním důvodem, proč jsem vegetariánkou, je to, že jsem milovnicí zvířat, rozhodně ne proto, že miluji zeleninu.“

Oblíbená jídla filmové hvězdy

Svůj problém tak řeší například rýžovými saláty. V oblíbeném receptu na snadný oběd kombinuje hnědou rýži se zeleninovým vývarem, olivovým olejem, restovanou zeleninou (cibule, cuketa a mrkev), citronovou šťávou, solí a pepřem. Variant takových salátů je mnoho. Lze například přidat čočku, fazole nebo třeba tofu.

Zendaya prozradila, že není kuchařka a ve stravování se spoléhá na donášku domů nebo si jídlo z restaurace bere s sebou. Přiznává, že na vaření je trochu líná a nemá ráda dané postupy.

Výhodu vidí v tom, že si objednává to, na co má zrovna chuť a navíc si k tomu může hned objednat zmrzlinu. To vždy naštve její asistentku, která by byla raději, kdyby se stravovala zdravěji.

Hřeší s Nutellou

Podobně nedisciplinovaná je i se snídaněmi. Není ten člověk, co snídá vše doporučené a často první jídlo dne rovnou vynechá. Aby pro ni byla snídaně atraktivní, musí obsahovat Nutellu. Má ji ráda prakticky s čímkoliv od palačinek až po ovoce.

Zendaya se také netají tím, že vzhledem k pracovnímu nasazení ani nemůže držet populární diety, které jsou založené na pravidelnosti a ona občas na jídlo nemá čas anebo dokonce zapomene.

Některá její jídla nejsou zrovna moc zdravá

Nejčastěji tak na place jen svačí šálek horkých nudlí s omáčkou, přestože to není moc zdravé. Na rozdíl od jiných celebrit se nechlubí na sociálních sítích po ránu horkou vodou s citronem nebo nějakým zdravým zeleným koktejlem.

Pro Harper´s Bazar uvedla: „Kafe nepiju, necítím žádný účinek. Nemám ráda ani energetické nápoje nebo sodu. Jsem piják džusů, obyčejných, žádné luxusní značky.“

Aby se udržela v kondici, spaluje kalorie hlavně tancem.

Jak to vidí odbornice na diety

Když se na jídelníček filmové hvězdy podívala dietoložka, pochválila ji za snahu zařazovat zeleninu do pokrmů, přestože jí moc nechutná. Také uvedla, že i horké nudle jdou konzumovat ve zdravější verzi, pokud se kombinují s vejci, fazolemi a zeleninou. Stejně tak pochválila, že si našla v tanci sportovní aktivitu, která ji baví.

Zdroj: eatingwell.com, harpersbazaar.com, cosmopolitan.com, people.com
Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz