Žena pokořila světový rekord v pojídání kuřecích nožiček. Za minutu jich spořádala velké množství

Zdroj: Shutterstock.com

Když se řekne kuřecí nožičky, málokomu by se začaly sbíhat chutě. Je pravda, že právě tahle surovina asi nebude patřit k nejvyhledávanějším lahůdkám. Právě kuřecí nožičky se ale staly středobodem soutěže, na jejímž konci se výherkyně zapsala dokonce i do Guinnessovy knihy rekordů.

Nikoho asi nepřekvapí, že se různě po světě konají soutěže v jídle. Je až s podivem, jak hodně jsou soutěže, při kterých jde o co největší množství snězeného jídla za určitý čas, oblíbené a vyhledávané. Jedna taková soutěž se konala i v jihoafrickém Durbanu ve městě Umlazi.

Soutěž v pojídání kuřecích nožiček

V jihoafrickém Durbanu, konkrétně ve městě Umlazi, spatřil světlo světa další světový rekord. Konkrétně se jedná o nový světový rekord pro nejvíce snědených kuřecích nožiček za jednu minutu.

Při této soutěži byl jasně daný cíl: sníst co možná nejvíce kuřecích nožiček za 60 vteřin. Schválně si zkuste tento časový úsek stopnout. Sami uvidíte, že jedna minuta opravdu není dlouhá doba. I přesto se jedné ze soutěžících podařilo zapsat se do Guinnessovy knihy rekordů.

121 gramů kuřecích nožiček za jednu minutu

Před začátkem soutěže dostali všichni zúčastnění před sebe misku, jejímž obsahem bylo celkem 300 gramů kuřecích nožiček. Pro většinu lidí by pohled do takové misky nebyl zrovna lákavý, ale na soutěžících bylo vidět, jak jsou odhodlaní se do tohoto pokrmu pustit.

V soutěži zvítězila Vuyolwethu Simanile, které se během jediné minuty podařilo sníst celkem 121 gramů kuřecích nožiček. Stala se tak prvním člověkem, který dosáhl tohoto titulu zapsaného do Guinnessovy knihy světových rekordů. Porotci soutěžící popsali jako nejtišší ze všech, proto bylo pro všechny velkým překvapením, že právě tato nenápadná žena zvítězila.

Soutěž v pojídání kuřecích nožiček měla jasně daná pravidla. Soutěžící například nesměli držet v ruce více nežli jednu kuřecí nožičku, pokud by tak učinili, byli by ze soutěže diskvalifikováni. Každý z nich zvolil jinou strategii. Zatímco někteří s kuřecími nožičkami doslova nacpali celou pusu, jiní na to šli pomaleji a nožičky okusovali postupně.

Zdroj: borneobulletin.com.bn, guinnessworldrecords.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz