Kakao zvyšuje obranyschopnost pokožky a pomáhá při celulitidě. Jaké jsou jeho další přínosy?

Zdroj: Shutterstock.com

Kakao nemusí být jen přísadou při pečení. Jeho využití sahá mnohem dál, spolehnout se na něho můžete například při péči o tělo a pleť. Nemluvě o tom, že má pozitivní vliv i na naše zdraví.

Asi každý ví, co je to kakao. Častěji se setkáme s kakaovým práškem, v obchodech se zdravou výživou pak lze natrefit na surové kakao. Pojďme se společně podívat, jak lze kakao využít pro krásu a jak působí na naše zdraví.

Výhody raw kakaa

Surové kakao může v mnoha ohledech pozitivně prospět našemu tělu a zdraví celkově. Věděli jste například, že ve své surové podobě obsahuje flavanol, který má pozitivní vliv na mozek?

Také je dobré zmínit, že kakao je přírodní afrodisiakum. Dle getthegloss.com obsahuje sloučeniny anandamidu a fenyletylaminu – tyto chemické látky lásky způsobují, že mozek během sexu uvolňuje dopamin.

Kakao je plné silných antioxidantů. Antioxidanty chrání vaši DNA před poškozením znečištěním a stárnutím. Kakao tak může působit i jako jistá forma prevence cukrovky a onemocnění srdce, píše lovetoknowhealth.com.

Jak může kakao prospět kráse?

Možná si neumíte představit, že by vám kakao mohlo být nápomocné k tomu, abyste vypadali lépe. Věřte, nebo ne, ale určité přínosy pro krásu přece jen má. Jaké?

Například pomáhá při celulitidě. Zpevňuje pokožku a rozkládá tukovou tkáň, která způsobuje ony nevzhledné ďolíčky na pokožce.

Zvyšuje obranyschopnost pokožky

Určitě byste měli vědět, že je kakao skvělým zdrojem polyfenolových antioxidantů. Díky tomu je výbornou pomocí při posilování obranyschopnosti pokožky vůči působení životního prostředí.

Nelze opomenout ani fakt, že je kakao bohaté na vitamín C, měď a omega-6 mastné kyseliny. Všechny tyto látky mají pro naše tělo důležitý význam.

Zkuste domácí kakaovou pleťovou masku

Kakaový prášek je bohatý na antioxidanty, které pomáhají zbavit se škodlivých volných radikálů a obnovit pokožku.

Stačí přidat polévkovou lžíci organického kakaového prášku do misky spolu se lžící mletých ovesných vloček a dvěma lžícemi jogurtu.

Vše rozšlehejte a naneste přímo na umytou pokožku. Nechte působit 15 minut a poté opláchněte vlažnou vodou.

Zdroj: getthegloss.com, lovetoknowhealth.com, indiatimes.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz