Zdravé ořechové sušenky zaženou chuť na sladké, ale výčitky z nich mít nebudete

Zdroj: Shutterstock

Asi každého z nás někdy honí mlsná na něco dobrého. Nejčastěji máme chuť na něco sladkého. Málokdo se bez hříšně sladkých dobrot dokáže úplně obejít. Přitom není nutné se sladkostí vzdávat definitivně.

Stačí jen najít kompromis. Pokud se nechcete ládovat sladkým, ale zároveň tu a tam rádi sáhnete po něčem, co vaše chutě zažene, naučte se připravovat si domácí ořechové sušenky. Jsou chuťově výborné, snadné na přípravu a výčitky svědomí z nich mít nemusíte.

Proč jsou domácí sušenky lepší?

Výhod domácích sušenek je samozřejmě celá řada. Web iReceptář například zmiňuje, že jednou z výhod domácích sušenek je fakt, že víte, co do nich dáváte. A s tím můžeme jedině souhlasit.

Málokoho napadne se v obchodě dívat na složení daných výrobků. Mnohdy tak ani netušíme, co vlastně jíme. U domácích sušenek se vám to nestane.

Nebudete se tak muset bát, že sušenky budou obsahovat barviva, aromata nebo konzervanty. Ty se bohužel velmi často vyskytují v kupovaných produktech.

Fitness ořechové sušenky

Pokud si chcete bez výčitek dopřát něco dobrého na zub, zkuste fitness ořechové sušenky. Web Fitness receptář je popisuje jako velmi snadné na přípravu, proto se jich není třeba bát. Zvládne je i naprostý začátečník.

Co na jejich přípravu potřebujete? 2 hrníčky ovesných vloček, 1 hrníček oříšků, 1 hrníček jablečného pyré, lžičku mleté skořice a špetku soli.

V misce smíchejte suché ingredience. Oříšky nasekejte nahrubo, poté přidejte skořici i špetku soli. Následně do misky k surovinám přidejte jablečné pyré a důkladně promíchejte. Ze směsi na plech vyložený pečicím papírem tvarujte sušenky (tvar záleží na vás). Sušenky poté pečte na 180 °C cca 15 minut.

Ovesné sušenky s medem

Chutné ovesné sušenky si můžete připravit i podle dalšího receptu. Zde budete potřebovat 400 g ovesných vloček pomletých na mouku, 200 g másla, 200 g medu, 100 g mletých či drcených mandlí, 100 g mletých či drcených vlašských ořechů a dvě lžičky prášku do pečiva.

Všechny suroviny smíchejte dohromady. Z připravené směsi pak na plech, který vyložíte pečicím papírem, vytvarujte sušenky. Pečte na 180 °C cca 15 minut.

Zdroj: ireceptar.cz, fitnessreceptar.cz, kupi.cz,

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz