Zayn Malik trpěl v době největší slávy One Direction poruchou příjmu potravy

Zayn_Malik
Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Být slavným zpěvákem je jedna věc. Být zpěvákem super slavné skupiny One Direction, po které šílí miliony fanynek po celém světě, to je velká zátěž na psychiku. Zayn Malik, jeden ze zpěváků této bývalé skupiny, uvedl, že měl v době největší slávy poruchu příjmu potravy.

Malik se k tomuto přiznal ve své knize, kde uvádí, že když viděl obrázky z roku 2014, uvědomil si, „jak nemocný“ byl.

Bylo to o kontrole

„Něco, o čem jsem nikdy předtím na veřejnosti nemluvil, ale s čím jsem se smířil po odchodu z kapely, je, že jsem trpěl poruchou příjmu potravy,“ šokoval zpěvák v knize.

Dodává, že to nebylo z obav o svou váhu, ale o tom, aby něco mohl kontrolovat.

„Myslím, že to bylo o kontrole. Neměl jsem pocit, že bych měl ve svém životě kontrolu nad něčím jiným, ale jídlo bylo něco, co jsem mohl ovládat, tak jsem to udělal,“ říká dále.

Důvod jeho odchodu

Zpěvák pracovní tempo a život v kapele vůbec nezvládal, a tak z ní nakonec odešel a dal se na sólovou dráhu.

Prý zhubl tak moc, že nakonec onemocněl. Není však zřejmé, o jakém onemocnění zpěvák mluvil, ani zda vyhledal odbornou pomoc pro léčbu poruchy příjmu potravy.

V rozhovoru pro časopis Sunday Times Style však dodal, že jakmile přestal jeho život být tak naplánovaný a regulovaný, jídlo se vrátilo k normálu.

Návrat domů do Spojeného království, aby mohl trávit čas se svou mámou a vychutnávat si její domácí vaření, mu prý dal příležitost dostat se zpět do kontaktu se sebou samým.

Zpěvák tak otevřel téma poruchy příjmu potravy u mužů, které je stále spíše tabuizované a málokterý muž se k němu přiznává.

Dejte dětem obědy zdarma

Téma jídlo se stalo zpěvákovým velkým tématem, a tak se v roce 2022 rozhodl napsat dokonce premiérovi a řešit jídlo pro děti.

Server BBC uvádí, že ve svém dopise vyzývá premiéra, aby dal „všem dětem žijícím v chudobě“ obědy ve školách zdarma.

Píše, že děti kradou jídlo z jídelen, „protože jsou tak hladové, ale nemohou si dovolit koupit oběd“.

Přidal se tak se svou výzvou například ke slavnému šéfkuchaři Jamiemu Oliverovi, který dokonce tvrí, že to pomůže ekonomice.

„Skutečnost je taková, že když budete mluvit s nejlepšími mozky v ekonomice, v zemi, na světě, řeknou vám, že když budete mít zdravější děti, budete mít produktivnější a ziskovější zemi,“ tvrdí Oliver.

Pro úplnost dodáme, že dle zmíněného serveru mělo v roce 2022 nárok na bezplatné stravování v Anglii 22,5 % žáků a rozhodující pro jejich výběr je životní minimum rodiny.

Zdroj: BBC, Menshealth

Autor: Soňa Jiroutová

Přidat na Seznam.cz