Zatočte s nudou v kuchyni! S těmito aplikacemi vyberete nové recepty raz dva

Zdroj: Shutterstock

Chcete vařit častěji, ale inspirace vás s příchodem do kuchyně opustí? Točíte stále dokola několik osvědčených rychlovek, zatímco vaše chuťové pohárky zoufale dychtí po něčem novém? Neznalost receptů bývá jedním z důvodů, proč se lidem do vaření příliš nechce a raději si objednají dovoz či sklouznou k jídlům, jejichž přípravu by zvládli i rozespalí ve tři hodiny ráno.

Nebojte, nepoženeme vás do knihkupectví pro tlustou kuchařku, na kterou se bude akorát prášit. Místo toho vám představíme aplikace, v nichž najdete spoustu nových nápadů a díky nimž bude vaření rázem zábavnější.

Přečtěte si také: Video z oslavy nebo výletu jako od profíka? S těmito 3 aplikacemi to půjde raz dva!

sRecepty

Android, iOS, web/4,6*

Na sRecepty jste možná narazili v prohlížeči, víte ale, že má tahle skvělá stránka i vlastní aplikaci? Najdete v ní více než devět tisíc rozmanitých receptů, obsáhlý seznam ingrediencí i články ze světa jídla a gastronomie, s nimiž si můžete zkrátit čekání, než se vám jídlo uvaří. Jednotlivé recepty jsou rozdělené do přehledných kategorií a vybírat je možné podle příležitosti, ročního období, světové kuchyně nebo třeba finanční náročnosti.

Stahujte sRecepty pro Android i iOS

U receptů si můžete přečíst uživatelské recenze, které vám napoví, jestli se do kuchtění pustit, nebo ještě chvilku hledat. Povedl se vám v kuchyni originální kousek, po němž se všem v rodině sbíhají sliny? Nahrajte ho spolu s fotkou do aplikace a inspirujte ostatní kuchtíky!

Jíme zdravě

Prohlížeč, Android, iOS/4,8*

Webovky Jíme zdravě nejspíš není potřeba představovat. Ani jejich čtrnáctidílnou řadu oblíbených kuchařek. A teď si jejich recepty můžete stáhnout do svého telefonu. Pokud jste se rozhodli, že budete v letošním roce jíst zdravě a něco málo zhubnete, bude pro vás tahle apka ideální volbou.

Stahujte Jíme zdravě pro Android i iOS

Všechny recepty zvládnete připravit ze surovin dostupných v běžných obchodech, nezaberou vám víc než půl hodiny a pochutnáte si na nich i v případě, že jste si dosud pod nálepkou „zdravá strava“ představovali jen mrkve, saláty a další „jídlo pro králíky“. A na své si přijdou i vegetariáni, vegani a celiaci.

Paleosnadno

Prohlížeč, Android, iOS/4,7*

Nenechte se zmást, tahle aplikace nenabízí recepty jen pro vyznavače paleo stravování. Vybere si v ní každý, kdo má zájem o přirozenou stravu, řeší nadváhu nebo různé zdravotní problémy a alergie. Recepty tu sázejí na základní suroviny, jako je maso, ryby, vejce, mléčné výrobky, ořechy, ovoce a zelenina.

Stahujte Paleosnadno pro Android i iOS

Kromě hlavních jídel tu najdete i zdravé dezerty a nápoje. Několik set receptů je rozdělených do příslušných kategorií a vyhledávat lze i podle stravovacího stylu, aktuálního měsíce či použitých surovin. A součástí je i nákupní seznam, díky němuž už na žádnou surovinu nezapomenete.

Připojte se kdykoliv a kdekoliv

Přemýšlíte cestou z práce, co uvaříte, a rádi byste si aplikaci prošli během jízdy v autobuse? Stojíte mezi regály v obchodě a nemůžete si vzpomenout, co ještě do vysněného receptu patří? Máme pro vás dobrou zprávu – nedostatek mobilních dat může být díky SAZKAmobilu minulostí.

A pokud ještě SAZKAmobil nemáte, neváhejte, největší virtuální operátor si na měsíc únor připravil jednu speciální akci pro nové zákazníky. Pokud si koupíte SIM kartu a aktivujete ji do 7 dní, dostanete hned jako dárek na přivítanou rovnou 2 GB mobilního internetu zdarma.

Novou SIMku seženete na několika tisících prodejnách s terminálem Sazky, tedy skoro na každém rohu. Najděte si tu nejbližší na mapě na tomto odkazu.

Nikam se vám nechce? Objednejte si ji online, při té příležitosti si vyberte telefonní číslo, které se vám bude líbit, a my vám ji zdarma doručíme do tří dnů. Pro svoji novou SIM klikněte na tento odkaz.

Autor: redakce

18+ | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Přidat na Seznam.cz