Zapomeňte na chaos v šuplíku a uspořádejte role alobalu nebo pečicího papíru jednou provždy

Zdroj: Shutterstock.com

V kuchyni potřebujeme celou řadu pomocníků. Houbičky na nádobí, různé saponáty a především milion rolí s pečicím papírem, alobalem nebo potravinářskou folií. Určitě je doma taky máte a určitě už jste několikrát řešili situaci, kdy jste něco hledali a všechno se na vás sesypalo. 

Takové situace jsou vážně k vzteku. Zrovna tak jako okamžik, kdy něco nutně potřebujete najít, ale jako na potvoru máte mezi věcmi chaos a do rukou se vám tak dostávají přesně ty kuchyňské pomůcky, které v daný moment vůbec nepotřebujete.  

Jeden šuplík není řešení 

Možná jste všechny tyhle pomůcky od houbiček přes hadříky až po alobal uložili do jednoho z šuplíků v kuchyni a nějakou dobu se zdálo, že je to super nápad. 

Ano, tohle je sice řešení, ale jen do okamžiku, než se vaše zásoba pomůcek začne postupně rozrůstat a vy těch věcí, které nutně potřebujete, budete mít více a více. 

Tehdy už v šuplíku může panovat pořádný chaos, kdy nebudete moci nic najít, nemluvě o tom, že některé věci zůstanou ležet na dně a dostat se pro ně skrze ostatní nebude zrovna lehké. 

Trik s pořadačem 

Určitě už jste někde zahlédli plastové pořadače. Jsou to takové šikovné nádoby, které lze použít pro organizaci všeho možného. 

A y tyhle pořadače můžete využít pro organizaci rolí s alobalem, pečicím papírem a další, které se v kuchyni běžně vyskytují. 

Jak radí thekitchn.com, lze tyhle pořadače z jedné strany polepit oboustrannou lepicí páskou a poté je přilepit tam, kde je zrovna místo. 

Mohou to být dvířka od kuchyňské linky, která jinak zůstávají nevyužitá. Nebo je můžete přilepit na dveře od spíže, která bývá častou součástí kuchyně.  

Pořadač na stěnu 

Pokud si to co do prostoru kuchyně můžete dovolit, lze sehnat vzhledově přitažlivější organizéry, které se dají přidělat rovnou na stěnu, kde budou na očích. 

Pečicí papír, alobal nebo potravinářskou folii pak budete mít kdykoli po ruce, aniž byste museli lovit v šuplíku. 

Trik s háčky 

Další z možností, jak lépe organizovat role s papírem nebo alobalem, je nalepit na vnitřní stranu dvířek od kuchyňské linky samolepicí háčky. 

Jak radí pinterest.com, na háčky pak stačí zavěsit slabší dřevěnou tyčku, kterou seženete v každém hobby marketu, tyčku prostrčit skrze roličku s alobalem a společně zavěsit.  

Zdroj: thekitchn.com, pinterest.com 

Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz