Zánět močových cest: Tyto potraviny pomohou snížit infekci a poslouží jako prevence

Zdroj: Shutterstock

Už vás někdy potrápil zánět močových cest? Kdo má zkušenost s tímto zdravotním problémem, ten jistě potvrdí, že se rozhodně nejedná o nic příjemného. Ba spíše naopak. Je to bolestivé a člověk by dal v daný moment cokoli za to, aby už bylo po všem.

Zánět močových cest se projevuje křečemi v podbřišku, častým nucením na močení, které je ale doprovázeno neschopností se vyčůrat. Močení je bolestivé, objevuje se pálení. Moč bývá zakalená, může také zapáchat.

Trpíte na záněty močových cest?

Mezi nejčastější příčiny vzniku zánětu močových cest patří špatná hygiena, nechráněný pohlavní styk, nošení nevhodného spodního prádla nebo také stres.

Častěji jsou zánětem močových cest ohroženy ženy než muži, což ale neznamená, že nemůže potrápit i je. Nevyhýbá se bohužel ani dětem.

Nemusíte se spoléhat na prášky

Zánět močového měchýře není nic příjemného. Pokud se vás týká, určitě přemýšlíte, jak se ho zbavit. Ne vždy je nutné sahat hned po prášcích a pilulkách.

Existují potraviny, které mají na močové cesty blahodárný vliv. Lze se na ně spolehnout i jako na prevenci, protože je mnohem lepší zánětu předcházet než následně řešit, jak se ho zbavit.

Jogurt

„Pravidelná konzumace jogurtů a jiných kultivovaných mléčných výrobků může snížit riziko infekcí močových cest až o 80 procent,“ radí webová stránka nortonhealthcare.com.

Vybírejte takové jogurty, které obsahují dobré bakterie. Tyto aktivní kultury pomáhají předcházet infekcím a celkově posilují imunitní systém.

Česnek

O česneku se ví, že je to přírodní antibiotikum. Na jeho účinky se spoléhá již po tisíce let, přináší stovky zdravotních výhod.

Česnek umí léčit problémy s trávením, dokáže si poradit s parazity, dokonce zažene problémy spojené s nízkou energií. Prospívá i močovým cestám.

Banány

Banány v sobě obsahují hodně draslíku a vlákniny. To pomáhá k pravidelnému vyprazdňování. Pokud máte s vyprazdňováním problém, mohou střeva způsobit tlak na močové cesty.

„Zvýšený tlak omezuje průtok moči a může vést k problémům s močením během dne,“ vysvětluje byramhealthcare.com.

Hrušky

Hrušky jsou zdravé a chutné ovoce. Obsahují nižší obsah cukru, ale přesto uspokojí každý mlsný jazýček. Jsou plné vlákniny a důležitých antioxidantů.

Zdroj: nortonhealthcare.com, byramhealthcare.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz