Začněte hned a v létě si poděkujete. Formu na léto 2023 vylaďte postupně i s partnerem

Zdroj: Shutterstock

Opustit v sychravém počasí prostředí gauče a jít cvičit je někdy velmi těžké. Vedeme sami se sebou vnitřní dialog, kde si našeptáváme, že by nevadilo jednu hodinu s trenérem vynechat a věnovat se jiné aktivitě, například sledování oblíbeného seriálu. Jak se přemluvit a zvednout se z gauče?

Nastavit si pravidelný režim

Hlavní je nastavit si důvod, proč chcete začít cvičit. Můžete si například nalepit na ledničku osobu, ke které vzhlížíte, a jaké formy chcete dosáhnout.

Nastavte si pravidelný režim se cvičebním a stravovacím plánem. Co je psáno, to je dáno. Určitě je vhodné, aby vám stravovací a cvičební plán sestavil profesionál.

Pokud se stane, že jste do posilovny dorazit nemohli, web Health Line radí, abyste měli plán B. To může znamenat například zaparkovat auto opodál cíle a udělat si procházku.

Síla sociálních sítí

Podle trendu dnešní doby: „Kdo se nevyfotí v posilně, jako by tam nebyl“, je důležité zaznamenávat progres krok po kroku.

Určitě se také doporučuje přidat se na sociálních sítích do různých motivačních skupin. Podle webu Health Line existuje studie, která zjistila, že podpora i od cizích lidí a zdravá konkurence může pomoci s dodržováním režimu.

Nebuďte na to sami

Dalším velmi důležitým „nakopávačem“ může být váš sparring partner. Cvičení je pak větší zábava, a můžete se tak navzájem motivovat a zvětšit v sobě samém odpovědnost, že mu nemůžete zrušit trénink z hodiny na hodinu. Radí tak na webu Gymbeam.

Se sparring partnerem si můžete porovnávat výsledky, opravovat se v prováděných cvicích, nebo si navzájem postěžovat, co vám nejde, a proč se vám někdy vůbec nechce do posilovny přijít.

Někdo cvičí pro radost z pohybu, líbí se mu vyplavení endorfinů. Pro mnoho z nás má cvičení jeden konečný cíl – být fit a zhubnout.

Hlavním pilířem je vytrvalost. Začněte dnes a v létě si poděkujete.

Zdroj: Health Line, Gymbeam,

Autor: Denisa Richter

Přidat na Seznam.cz